CHP’li Tarhan’dan Bilişim Vadisi tepkisi

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Bilişim Vadisi’nin kurulacağı alandaki binaların yıkılmasını hukuksuzluk olarak nitelendirdi. Buradaki binala...

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Bilişim Vadisi’nin kurulacağı alandaki binaların yıkılmasını hukuksuzluk olarak nitelendirdi. Buradaki binaların Avrupa’da ödül aldığını dile getiren Tarhan, Bilişim Vadisi’ni ‘Hukuksuzluk Vadisi’ olarak nitelendirdi.

 

“BAKANLIK NASIL SORUMLU OLMAZ”

Bu konuda Aralık 2015’te verdiği önergeye yanıtın şubat ayında geldiğini dile getiren Tarhan, “Bu yanıtta Bakanlık adeta kendisini her şeyin dışında tutmuş ve görmedim, duymadım, bilmiyorum demiştir. Ödüllü binaların Bilişim Vadisi’ne entegrasyonu yerine yıkımının sorumluluğunun Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Şirketi’nde olduğu ifade edilmiştir. Bilişim Vadisi gibi bir oluşumda bakanlığın kendisini her hangi bir konuda sorumlu görmemesi anlaşılabilir değildir” dedi.

 

“SÜRECİN TAKİPÇİSİYİZ”

Bilişim Vadisi’nde hukuksuzlukların olduğunu dile getiren Tarhan, şöyle konuştu: “Kocaeli İdare Mahkemesi tarafından imar planları ve 3 bina ile ilgili verilen yürütmeyi durdurma kararları hukuksuzluğu gözler önüne seriyor. Bu binalar yeni projeye entegre edilebilirdi. Ancak 50 milyon dolar civarında bir kaynakla 10 yılda yapıldığı ifade edilen binalar aralık ayında alel acele yıkıldı. Bu hukuka meydan okumadır. Yurttaşlarımızın hakları için, Bilişim Vadisi’ndeki sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız.”

18 Mart 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR