İzmek sertifikalarını dağıttı

    İzmit Belediyesi İZMEK tarafından 2013-2014 halk eğitim merkezi yıl sonu etkinlikleri düzenlendi. Kursiyerlere sertifika töreni gerçekleştirildi....

BÜYÜT

 

 

İzmit Belediyesi İZMEK tarafından 2013-2014 halk eğitim merkezi yıl sonu etkinlikleri düzenlendi. Kursiyerlere sertifika töreni gerçekleştirildi. Yenişehir Mahallesi ve Gündoğan mahallesinde düzenlenlenen etkinlikte İzmit Belediyesi Başkan Yardımcıları İbrahim Bulut ,Güray Oruç, Yenişehir mahallesi  muhtarı Mesut Belhan, Gündoğan Muhtarı , Körfez mahalle Muhtarı, İZMEK Merkez Sorumlusu hamiyet Dabakoğlu’nun  katılımıyla gerçekleşti .

SOSYAL BELEDİYE

Bulut “belediye başkanının Kocaeli dışında olması sebebiyle yerine onun geldiğini. Halk eğitim merkezlerinin  belediyenin desteğiyle yeni yaşam alanları oluşturduğunu , İzmit Belediyesinin ise sosyal-psikolojik bir hayatı desteklediğini” söyledi. İzmek’in bir halk üniversitesi olduğunu söyleyen Bulut, hayat boyu öğrenmeye devam etmek durumunda olduğumuzu söyledi.

KADINLARI DESTEKLENMESİ

Oruç ise “4 yıl önce kursun sadece 4 bin kişiye şimdi ise 14 bin kursiyer tarafından tercih edildiğini bundan gurur duyduğunu belirtti .Katılan kursiyerlere teşekkür eden Oruç.  “İzmit belediyesinin kadınların önemini vurgulayan ve hanımları her yönden desteklediğini” belirtti. Kursları geliştirmek için kursiyerlerin yeni önerilerini dinledi. Ücretsiz satış noktalarının olduğunu belirtti.

70 HANIMA MESLEK

İki eğitim merkezinin toplam 70 hanımına dikiş-nakış, mefruşat, giyim ve iğne oyası derslerinin verildiğini ve yaz okullarıyla eğitime devam edileceğini belirtilen Halk Eğitim merkezleri ev hanımlarına meslek edindirmede yardımcı olmaktadır. 

23 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR