Çeker: Kamu çalışanları toplu sözleşmeden zararlı çıktı

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Şube Başkan Yardımcısı Saniye Yıldıran ve Umut Birol ile birlikte şube binasında ‘Hesap sormak için...

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Şube Başkan Yardımcısı Saniye Yıldıran ve Umut Birol ile birlikte şube binasında ‘Hesap sormak için 14 Nisan son Gün’ başlıklı basın açıklaması yaptı. Hükümet ile yetkili sendikanın 1-30 Ağustos 2013 yılında yapmış olduğu toplu sözleşmede 2014 ve 2015 yıllarında kamu çalışanlarına yapılacak olan ekonomik artış ve özlük haklarındaki iyileştirme pazarlıklarında  hükümetin yetkili sendikadan teklif dahi almadan 2014 yılı için katsayıya bağlı  3+ 3 önerdiğini söyleyen Çeker, “Rakamsal değeri de 223 TL’dir” açıklamasını yaptı.


“KAMU ÇALIŞANLARI ZARARLI”

Yetkili sendikanın bunu kabul etmeyerek birinci oturum sonunda en radikal basın açıklamasını yaptığını kaydeden Ömer Çeker, “Her ne hikmetse altı gün sonra hükümetle toplu sözleşmeyi imzalamıştır. Hem de hükümetin önermiş olduğu katsayıya bağlı 223 TL değil de 170 TL bürüt, 123 TL net rakama imza atmıştır. Yapılan toplu sözleşmeden kamu çalışanları 100 TL zararlı çıkmıştır.  Toplu sözleşmeye enflasyon farkı da konmadığı için  kamu çalışanları 60 TL de enflasyon artışından zarar etmişlerdir” dedi.


“CEPLERİNDEKİ DELİK BÜYÜYECEK”

Çeker, son olarak, “Bu yaptıkları yetmezmiş gibi bir de üstüne ‘14 Mart’ta müjdeler alacağız’ diyorlar. Yetkili olup etkisiz olan kamu çalışanları ve sağlık çalışanları Memnun Sen’den 14 Nisan’da istifa etmek suretiyle hesap sormalıdırlar. Kendileri için yapılan bu zulme rıza gösterirlerse, zalimliğin artacağından, ceplerindeki deliğin büyüyeceğinden hiçbir şüpheleri olmasın.

12 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR