Gölcük’te durum sakin

Gölcük’te Bağımsız Aday Emrullah Bingül’ün seçim bürosu açılışı sonrasında meydana gelen olaylar sonrasında ilçe karışmıştı. Önceki akşam saatlerinde...

BÜYÜT

Gölcük’te Bağımsız Aday Emrullah Bingül’ün seçim bürosu açılışı sonrasında meydana gelen olaylar sonrasında ilçe karışmıştı. Önceki akşam saatlerinde halkın arasında dolaşan yalan yanlış haberler ilçenin tekrar gerilmesine neden oldu. Kaymakam Adam Yazıcı, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Başkal, akil adamlar ve halkın desteğiyle bir provokasyon boşa çıkarıldı. Günü sakin geçiren Gölcük, BDP İl Başkanlığından yapılan bir açıklamanın ilçeye yansıması ve ardından seçim bürosunun tekrar açılacağının duyulması, BDP’lilerin yirmi otobüsle ilçeye geleceği, Yalova’dan da BDP’lileri taşıyan beş otobüsün gelmek üzere olduğu dedikodusu üzerine ilçe tekrar gerildi.

ÇARŞI MERKEZİ HAREKETLENDİ
Bağımsız aday Emrullah Bingül’ün seçim bürosunun olduğu bölgede polis ve çevik kuvvet ekipleri üst seviyede önlem aldı. Gölcük Çarşı Merkezi’nde çoğunluğu gençlerden oluşan grupların oluşmaya başladığı görüldü. Hem çarşı merkezinde hem de seçim bürosunun olduğu mahalde küçük gruplar merakla beklerken, dışarıdan provokasyon yapan birilerinin telefonla “seçim bürosunu açmaya geliyorlar” şeklinde sürekli telefonla halkı kışkırttığı izlendi. Heyecan ve öfke doruğa çıktı.

KAYMAKAM HALKI SAKİNLEŞTİRDİ
İlçe Emniyet Müdürü Hakan Başkal, çarşı merkezindeki kalabalığa, gelen bilgilerin doğru olmadığını anlatmaya çalıştığı görüldü. Daha sonra çarşı merkezindeki kalabalığın yanına gelen Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı vatandaşlarla görüşerek, “Devletimiz duruma hakimdir. Endişe edecek herhangi bir şey yoktur. Size ulaşan bilgiler doğru değildir. Bu tür kalabalıklarda provokasyon ihtimali vardır. Bu kalabalığa son vermemiz gerekiyor. “ açıklamasını yaparak halkı ikna etti. Akşam saat 20.00 sıralarına doğru ilçede emniyet tedbirleri kademeli olarak kaldırıldı. Sokaklardaki gruplarda kendiliğinden dağıldı. Kaymakam Adem Yazıcı yaptığı açıklamada” Olayları dışarıdan kışkırtanlar olabilir. Gölcük halkı buna inanmamalıdır. Halkımızın sağduyusuna güveniyorum. Tüm Gölcüklüler’e teşekkür ederi”dedi. Olay yerinde polis ekiplerinin kontrolleri halen devam ediyor.

10 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR