Alevi Kültür Derneği’nden Hacı Bektaş Veli anma etkinliği

Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şube Başkanı Cengiz Duman, 15-16 ve 17 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Hacı Bektaş Veli Anma etkinlikler...

BÜYÜT

Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şube Başkanı Cengiz Duman, 15-16 ve 17 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Hacı Bektaş Veli Anma etkinliklerine katılmak isteyenlerin 0553 583 69 75 numaralı telefona ulaşması gerektiğini belirtti.

08 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Hamdi YALÇIN - BEKİR BOZDAĞ'A SALDIRININ 1.YILDÖNÜMÜ

Saldırının 1.yıldönümü diyorum, neden mi? 16 Ağustos 2013 yılında NEVŞEHİR’in Hacıbektaş İlçesi’nde düzenlenen 50.Ulusal 24.Uluslararası Hacıbektaş-ı Veli'yi Anma Kültür ve Sanat etkinliklerine katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Törenlerin açılışında kürsüden yaptığı konuşmada "...bizim onu daha iyi anlamamıza ve onun asırları delerek bugünlere yansıyan aydınlığında yürümemize büyük katkı sağlayacaktır,Alevi Bektaşi kültürü Ortaasya’dan Anadolu’ya süzülüp gelen eşsiz zenginliklerimizden biridir. Bütün yaratılanlara da sevgiyle, merhametle davranmak Anadolumuz’dan Balkanlar’a uzanan hoşgörü iklimine önemli katkılar sağlamıştır. Bu yolda öfke ayrılık-gayrılık, senlik-benlik kavgası yoktur. Birlik beraberlik vardır..." diyerek Hacı Bektaş-ı Veli'nin ruhuna ve fikrine uygun bir konuşma yapmıştı.

Sayın Bozdağ konuşma sırasında protesto edildi ve kürsüden indikten hemen sonra bir anda ortalık karıştı, kendini bilmez bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı. Çok şükür ki korumalar araya girdi, arbede kısa sürdü ve fazla yara almadı.

Eli kırılası saldırgan o güzel törene, o muhteşem kutlamalara kara bir leke sürmüş ve canları, erenleri üzdüğü kadar Sayın Bakanı da derinden üzmüş ve yaralamıştır.

Sayın Bozdağ , Hacı Bektaş Veli'yi sevenlerle hasbihal edip, kucaklaşmaya, dertleşmeye ve onların sevgisine ortak olmaya gitmişti.

Kendini bilmezler Hacı Bektaş Veli'yi de, misafiri de bilmezler . Başbakan yardımcısı Sayın Bozdağ'ı da bilmediler ve güzel kutlamalara o gün kara bir leke sürüldü. Hacı Bektaş Veli sevgisinden yoksun saldırgan'ın ne işi olabilirdi ki orada ? Çünkü Sevgi bile emek istiyor, özveri istiyor, özen istiyor.

Sayın Bozdağ'ın söylediği ğibi, bu yumruk, kendisine değil milletimize, demokrasimize, hukukumuza Hacı Bektaş-ı Veli'ye, kardeşliğimize ve sevgiye atılmıştır.

Demokrasiden, özgürlükten, değişimden, hukukun üstünlüğünden korkan zavallılar bu çirkin saldırılarla bir yere varacaklarını sanıyorlarsa; bilsinler ki çok yanılıyorlar.

Aradan tam bir yıl geçti, Milletimize karşı yapılan bu saldırı, bu yumruk unutulmuyor, o günü tekrar hatırlamakla üzüleceğiz ama, maalesef bir gerçeği, bir yaşanmış olayı da Türk Milleti kolay kolay hafızasından silip atamıyor.

İnsanlara yaşamında ve öldükten sonra da yol gösteren büyük Türk düşünürü ve ozanı, gönül adamı Hacı Bektaşi Veli " eline , diline, beline, sahip ol " demiyor mu ? Bu yıl kutlanacak olan 51.ulusal, 25.uluslararası etkinliklerine bu sözü şiar edinenler gelsin meydana; değilse Hacı Bektaş Veli'yi kabrinde rahat uyutmayacak ; sevenlerini , canları ve erenleri üzeceklerse gelmesinler bu meydana.

Hünkar Hacı Bektaş Veli'nin "Yolumuz ilim, irfân ve insanlık sevgisi üzerine kurulmuştur." düsturunu rehber edinen ve Ülkemizde huzurun, istikrarın, kardeşliğin devamı için çalışan Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ'ın yolu açık olsun, tekrar geçmiş olsun...

Yanıtla . 0Beğen 08 Ağustos 17:10
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR