Tüysüzler borçlarını yakın zamanda ödeyecek

İzmit’in tanınan kuyumcularından biri olan ve sahipleri Cengiz Tüysüz, Cemalettin Tüysüz, Yüksel Tüysüz ve Turgut Tüysüz, geçtiğimiz yıl 27 Haziran g...

İzmit’in tanınan kuyumcularından biri olan ve sahipleri Cengiz Tüysüz, Cemalettin Tüysüz, Yüksel Tüysüz ve Turgut Tüysüz, geçtiğimiz yıl 27 Haziran günü kuyumcuyu kapatarak kayıplara karışmış, ardından ise yüzlerce kişinin kuyumcudan milyonlarca lira alacağı olduğu ve Tüysüzlerin bu nedenle ortadan kaybolduğu  ortaya çıkmıştı.  Aileden; Cengiz, Cemalettin, Turgay, Yüksel, Turgut, Perihan Tüysüz ile çalışanlarından Esengül Uludağ ile Melika Zortaş’ın yargılandığı davanın 5. duruşması geçtiğimiz günlerde Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. 636 mağdurun şikayetçi olduğu davanın duruşmasında mahkeme heyeti gün içinde gelen şikayetçi vatandaşların dinlemesine devam ederek duruşma 27 Ocak tarihine erteledi.

 

YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Cemalettin Tüysüz ise kamuoyunu bilgilendirmek adına yazılı açıklamada bulundu. Açıklamasına, ‘Çok değerli Kocaelili hemşerilerim, dostlarım, müşterilerim ve değerli medya mensupları’ diye hitap ederek başlayan Tüysüz, “Yaklaşık bir buçuk yıldır yaşanan gelişmeler ve süreçler tüm kamuoyu tarafından yakından bilinmekte. Yaşadığımız bu zorlu süreç boyunca zaman zaman değerli basın mensupları aracılığıyla kamuoyunu süreçle ilgili aydınlatıcı bilgileri, işleyen hukuki sürecin getirdiği çerçeve içerisinde kalma zorunluluğundan ayrılmadan, değerli hemşerilerimize sunma gayreti içerisindeyim. 

 

“OLUMLU NETİCE ALMAK ÜZEREYİZ”

Bugün itibariyle, bir buçuk yıldır çözüm bulmak için üzerinde çalıştığımız finansal problemlerin çok büyük bir kısmı çözülmüştür. Hacize düşmüş ticari alacaklar, banka kredileri ve yapılandırmaları da dahil olmak üzere resmi borçlarımızın çok büyük bir kısmı halledilmiştir. Bugün itibariyle sadece bir kamu bankası ile çözülmesi gereken bir dilimlik işlem kalmıştır, onun da çözümü ile ilgili olarak yoğun çalışmalarımız devam etmektedir ve olumlu netice almak üzere olduğumuzu da rahatlıkla söyleyebilirim. 

 

“YAŞANANLAR BİZİ ÜZDÜ”

Otuz yılı aşkın ticaret hayatım boyunca Cemalettin Tüysüz olarak, beni tanıyan, seven, güvenen dostlarımı, müşterilerimi hiç yanıltmadım. Son bir buçuk yıldır ne yazık ki yaşanan bu talihsiz süreç esasen ticaret hayatının doğal akışı içerisinde yer alan bir durumdur. Tüm ticari işletmelerin borçları, alacakları ve piyasada dönen sermayeleri vardır. Yaşadığımız ailevi sıkıntının akabinde, piyasanın doğal refleksi olarak ortaya çıktığını düşündüğüm ve Cemalettin Tüysüz olarak asla ve asla şahsıma yönelik olmadığına emin olduğum, güven problemi sebebiyle günlük nakit akış problemleri baş göstermiştir ve sonrasında yaşananlar herkesin malumudur. Yaşananlar bize güvenen dostlarımızı üzdüğü gibi bizi de çok üzmüştür. 

 

“TİCARİ HAYATIN DOĞAL AKIŞI”

Ancak işletmelerimizin ticari faaliyetlerini durdurma kararı, esasen alacaklılarımızın hak ve hukuklarını korumak adına alınmış bir karardır. Sürekli büyüyen bir açığı yönetmeye çalışmak ve daha büyük sorunları yaşamak yerine, sistemi durdurarak tüm yapıyı baştan revize etme gerekliliği doğmuştur. Ticaret hayatının doğal akışı içerisinde oldukça normal olan bu yapılanma ve yeniden pozisyon alma hamlemiz, iş yapımız ve kent nezdinde tanınan ve sevilen insanlar olmamız sebebiyle, diğer işletmelere göre çok daha büyük bir etki ve tepki.


“TÜM BORÇLARIMIZI ÖDEYECEĞİZ”

Cemalettin Tüysüz'ü tanıyanlar bilirler ki, hiçbir zaman yalanla ve haramla ilişkim olmamıştır. İnandığım doğrular ve ahlaki değerlerden taviz vermeyerek, elif gibi dimdik bir şekilde yaşamak için mücadele ettiğimi tüm kentimizin bildiğini düşünüyorum. Yıllar içinde yaşadığımız nice sıkıntı ve sorunlara rağmen her zaman ahlaklı ticaret ile yaşadığı tüm zorlukların üstesinden gelmeyi başarmış Tüysüz ailesi, bu sıkıntılı günleri de atlatacaktır. Cemalettin Tüysüz olarak, her zaman olduğu gibi bir kez daha altını çiziyorum, tüm borçlarımızı ödeyeceğiz ve bu sıkıntılı günleri aşıp memleketimiz Kocaeli’de ticaret hayatının içinde olmaya devam edeceğiz. 

 

“GÖNÜLLERİNİ FERAH TUTSUNLAR”

Yapılanma çerçevesinde, bize güvenmiş ve emanetlerini bırakmış tüm dostlarımızın gönüllerini ferah tutmalarını rica ediyorum. Halletmek üzere olduğumuz son resmi ticari borçla birlikte, dostlarımızın ödemelerine de kısa süre içinde başlamayı planlıyoruz. Elimizden geldiğince borçlarımızın büyük kısmını hızlı bir şekilde nakden, kalanlarını da belirli bir takvim dahilinde, ticari hayatımıza devam ederek ödeyeceğiz. Bu konuda herkesin, ben Cemalettin Tüysüz'ün namus ve şeref sözüne güveneceğine olan inancımı koruyorum. 


“İŞİMİN BAŞINA EN KISA ZAMANDA GEÇECEĞİM”

Şu aşamada açıklıkla dile getirebilirim ki, hayata dair tek gayem bütün borçlarımızı ödemek ve ticari hayatıma, memleketim Kocaeli’de alnım açık, başım dik devam etmek ve kaldığımız yerden önümüze bakarak işimize gücümüze odaklanmaktır. İnşallah ilk etapta tüm borçlarımızı nakden hızlı bir şekilde kapatacağız. Ancak bu mümkün olmazsa da, herkes bilsin ki Cemalettin Tüysüz işinin başına en kısa sürede geçecek ve kalan borçlarını da çalışarak helal kazancıyla ödeyecektir.

 

“FARKLI KAYNAKLARIMIZ DA VAR”

Allah bu canı bu bedende tuttukça, bu süreci temizlemek benim boynumun borcudur. Tüm kamuoyunun bilmesini istediğim bir nokta daha şudur ki, ödeme takvimi oluşturulması sürecinde devreye sokacağımız daha farklı kaynaklarımız ve imkanlarımız da mevcuttur. Bu konuda da herkesin müsterih olmasını umuyorum. Çok kısa bir süre sonra aranızda olacağım ve önce helalleşip sonra dostça hasret gidereceğiz. Herkesin beklediğini biliyorum ve buradan bekleyen tüm dostlarıma sesleniyorum, belki yarın belki haftaya ama çok kısa bir süre sonra, halledilmesi gereken ufak tefek sorunları da aşıldığı gün, Cemalettin Tüysüz kardeşiniz memleketinde, işlerimin başında olacak ve kendisine yakışanı yapacaktır” ifadelerine yer verdi.

10 Kasım 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Erhan - hala hangi yüzle çıkıp doğruluktan dürüstlükten bahsedebiliyorsun be cemalettın? yüzlerce insanı mağdur ettiniz dolandırdınız....utanmadan tekrar izmitte ticaret yapmaktan behsediyorsun...bundan sonra sen ve aılen ızmıtte kazı kazan bile satamaz....

Yanıtla . 0Beğen 10 Kasım 10:41
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR