İlimtepeliler isyanda!

Tek yön olan yolda kamyonlarla taşınan hafriyatlar nedeniyle yüzlerce metre kuyruk oluşuyor. Bölge halkı ise gelişmelerden oldukça rahatsız.   Körfe...

Tek yön olan yolda kamyonlarla taşınan hafriyatlar nedeniyle yüzlerce metre kuyruk oluşuyor. Bölge halkı ise gelişmelerden oldukça rahatsız.

 

Körfez İlimtepe yolunda kaza tam anlamıyla geliyorum diyor. Viraj ve rampaları olan İlimtepe yolu aynı zamanda şarampollerden oluşan tehlikeli bir güzergah. İşte bu güzergahta artık daha ciddi bir problem yaşanıyor. Yol hafriyat taşıyan kamyonların istilasına uğradı.

 

UZUN KUYRUK OLUŞUYOR

Tek yönlü işleyen İlimtepe yolunu, hafriyat kamyonları istila etti. TOKİ’nin Körfez ve İzmit’te bulunan projelerinin hafriyatını çektiği öne sürülen ağır tonajlı araçlar bu yolu kullananların büyük sıkıntı yaşamasına sebep oluyor. Hafriyatların İlimtepe’de bir alana boşaltıldığı iddiası ise bölge halkını rahatsız eden bir başka konu. Yüzlerce metre kuyruk oluşturan ağır tonajlı araçlar, halkın büyük tepkisini çekiyor.

 

VATANDAŞ RAHATSIZ

Hafta sonu iyice yoğunlaşan kamyon ve TIR trafiği İlimtepe Mahallesi’nde ikamet eden ve bu yolu kullanan vatandaşları rahatsız ediyor. Mahalle Muhtarı Kazım Elmas da yaşanan bu duruma oldukça tepkili. Bölgedeki sorunu yetkililere duyurmak isteyen Muhtar Elmas, yaşanabilecek bir kazanın, telafisi imkânsız sonuçlar çıkartacağını söylüyor.

19 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR