Örengül ve Tanta gençlerle buluştu

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları’nın aday adaylarıyla tanışma toplantısının ilki önceki akşam gerçekleştirildi. Toplantının ilkine katılan Fahri Örengül...

BÜYÜTCHP İzmit İlçe Gençlik Kolları’nın aday adaylarıyla tanışma toplantısının ilki önceki akşam gerçekleştirildi. Toplantının ilkine katılan Fahri Örengül ile Hakan Tanta gençlere belediye başkanı oldukları takdirde neler yapacaklarını anlattı

CHP İzmit İlçe Örgütü tarafından düzenlenen CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları’nın İzmit Belediyesi Başkan aday adaylarıyla tanışma toplantısının ilki önceki akşam ilçe binasında gerçekleştirildi. Aday adaylarından Hakan Tanta ve Fahri Örengül’ün katıldığı toplantıda CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız ve Gençlik Kolları üyeleri de hazır bulundu. Gençlerle bir araya gelen aday adayları neden aday olduklarını, belediye başkanı oldukları takdirde neler yapacaklarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
“ÜÇ KOLDAN MÜCADELE”
Gençlerin arasına oturarak aday adaylarını gençlerle birlikte dinleyen Selman Yıldırım toplantının açılış konuşmasını gerçekleştirerek, “40 gün sonra adayımızı belirleyeceğiz. Üç koldan AKP’ye karşı mücadeleye başlayacağız. Aday adaylarımızı gençlerle buluşturma arzusundayız. Kendilerini ifade etmeleri, eşit şartlarda yarışabilmeleri için bu organizasyonu düşündük. İzmit’e dair nasıl bir çalışmaları var, örgütle bütünleşmiş nasıl bir belediye başkanı olacaklar bunları anlatacaklar” dedi.
“ADAY ADAYLARINI TERLETİN”
Ardından söz alan Emre Andız da bu toplantıların çok önemli olduğuna değinerek, “Geçen yıl da toplantılar düzenliyorduk. Aday adaylıkları başladığında aday adaylarımızla gençleri buluşturacağımızı söylüyorduk. 27 Ekim’de yapılacak ön seçime kadar tüm aday adaylarımızı sizlerle buluşturacağız. Kime, neden oy vereceğinizin cevaplarını almış olacaksınız. Sorularınızla kendilerini terletin, aday adaylarını zorlayın istiyorum” şeklinde konuştu.
“ADAMA GÖRE İŞ DEĞİL”
Emre Andız ve Selman Yıldırım ardından aday adaylarından ilk olarak Fahri Örengül söz aldı. Gençlere ne kadar çok yer verilirse o partinin o kadar çok canlanacağını söyleyen Örengül, “Siyaset bir kamu hizmetidir. Rant aracı değildir. Siyasette adama göre iş değil, işe göre adam belirlemek lazım. Hepimizin, kişisel kavgalardan arınarak bu kenti yeniden sosyal demokrat iktidara doğru taşıma sorumluluğumuz var. İzmit Belediyesi’ni biz alacağız” diyerek sözü Hakan Tanta’ya bıraktı.
“FAŞİZME KARŞI MÜCADELE”
İlk önce kendisini tanıtarak açıklamasına başlayan Tanta, “Dağa bayıra tırmanmakla siyaset yapılmaz diyenler var benim için. Ama ben zamanında tırmanırken keyfimden değil, topluma mesaj vermek, toplumsal sorumluluk için tırmandım. KYÖD’te başkanken orada da AKP faşizmine karşı mücadele verdik. Bu mücadeleyi şimdi de siyasette vereceğiz. Siyasete biraz geç girdiğimi de düşünüyorum. Kim aday olursa olsun tüm yöneticilerle birlikte mücadele vereceğiz” dedi. Konuşmaların ardından toplantı soru cevap şeklinde sona erdi.

21 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR