İzmit’te binlerce kişi meslek sahibi oldu

İzmit Belediyesi ile Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile açılan kurslar sayesinde binlerce kişi meslek sahibi oldu. Kısa adı İZMEK olan İzmit Belediye...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi ile Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile açılan kurslar sayesinde binlerce kişi meslek sahibi oldu. Kısa adı İZMEK olan İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında 2011 yılında 4950 kurslara katılarak belge aldı. Bu sene bu rakam henüz sezonun başı olmasına rağmen 37 kurs merkezinde 52 branş ve 189 kursta 112 öğretmen ile 6250’ye ulaştı. Yetkililer, hedefin en az 7500 kişiye kurs vermek olduğunu söylediler.

İZMİT SANATLA TANIŞTI
Yıllarca sanayi kimliği ile bilinen İzmit, Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın göreve gelmesiyle birlikte kültürel ve sanatsal faaliyetlerle de tanıştı. İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Yetkilileri, yıl içinde kentin değişik noktalarında gitar, tulum, armonika, şiir dinletileri, sokak resim heykel çalışmaları, illüzyonist, mehteran, sokak tiyatro gösterileri ve İzmit’in Kurtuluş ile Hoşgörü Festivaliyle İzmitlilerin kültür sanatla tanıştığını belirttiler.

ÇOCUKLARA MASALLAR
İzmit Belediyesi’nin ilginç projelerinden biri de çocuklara masallar etkinliği. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Saatçi Ali Efendi Konağı’nda haftanın 2 günü çocuklara masal anlatılıyor. Geçtiğimiz yıl 46 kez yapılan bu etkinlik 2012 yılında da ara vermeden devam ettirilecek. Yine aynı şekilde 2011 yılında 30 okulda çocuklar tiyatro ile tanıştırıldı. Çocukların büyük ilgi gösterdiği okulda tiyatro var etkinliği bu senede sürdürülüyor.

ÇOCUKLARA ETKİNLİKLER
Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki Elektronik Kent Müzesi ile Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki ODTÜ Bilim Merkezi’ni geçtiğimiz yıl içinde 3944 kişi ziyaret ederken, ziyaretçilerin büyük kısmını öğrenciler oluşturuyor. Yetkililer, çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler düzenlendiğini de söyleyerek” Bekirdere’deki Mevlana Kültür Merkezi, Hacıhızır, Serdar ve Alikahya’daki cep sinemalarından geçtiğimiz yıl içinde 5500 öğrenci yararlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde bisiklet eğitim pistinde 9978 öğrenciye bisiklet trafik eğitimi verildi. Yaz döneminde 11 ayrı bölgede kurulan yüzme havuzlarından 5500 çocuk yararlandı. Belediye Başkanımız önümüzdeki yaz döneminde bu sayıyı arttırarak daha fazla çocuğun yüzme havuzlarından yararlanmasını sağlamak istiyor” dediler.

13 Ocak 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR