AKP İl Başkanı Ceyhan: Partiye ilk gelen Hüseyin Üzülmez oldu

AKP Kartepe İlçe Başkanlığı’nın 48’nci İlçe Danışma Meclisi Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde yapıldı. Danışma meclisine Milletvekilleri Mehmet...

AKP Kartepe İlçe Başkanlığı’nın 48’nci İlçe Danışma Meclisi Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde yapıldı. Danışma meclisine Milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, İlçe Başkanı Hasan Kandaz ve teşkilat mensupları katıldı. Toplantı öncesinde 15 Temmuz darbe girişimini anlatan sinevizyon gösterildi.

 

BİRBİRİMİZE DESTEK OLDUK

Danışma meclisinin açılışında söz alan İlçe Başkanı Hasan Kandaz şehitlerimiz için fatih okuttu. Sözlerine devam eden Kandaz “Türkiye’nin içerisinde bulunduğu durumu herkes görmektedir. Şehit haberleri ile içimize ateş düşmektedir. Şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacağız unutturmayacağız. Burhanlı günlerde birbirimize destek olduk. Kolay günler geçirilmedi. Her şeye hazır bir şekilde İl Başkanımızın talimatını bekliyoruz” dedi.

 

PAÇASINDAN, ETEĞİNDEN

Bizler çalışmalarımıza devam ederken diyen İlçe Başkanı Kandaz “Bizlerinde paçasından, eteğinden çekmeye çalışanlar var. Bunlara cevap vererek mesai harcayacak değiliz. Asli görevimiz olan teşkilat çalışmalarını yerine getiriyoruz. Son günlerde şahsım ve belediye başkanımızla alakalı haberler yapılıyor. Belediye başkanımız alanda çadır kurulmasından hizmet edilmesine kadar her zaman içerisinde oldu. Bazı basın kuruluşları tarafından mesnetsiz karalama kampanyası devam ediyor” açıklamasında bulundu.  

 

SEÇİM SONUÇLARINI AÇIKLADI

Biz çalışmaya devam edeceğiz diyerek sözlerine devam eden İlçe Başkanı Kandaz “Kandaz krizi dedikleri zaman 2010 yılında acemiydik. Yüzde 66, 2011 yerel seçimlerinde yüzde 57, ikinci olan parti yüzde 21, 2014 seçimlerinde yüzde 53, ikinci olan parti yüzde 34, 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 66, ikinci aday yüzde 31, 7 Haziran seçimlerinde yüzde 53, ikinci olan parti yüzde 27 kaldı. 1 Kasım seçimlerinde yüzde 60, ikinci olan parti yüzde 21 oy almıştır. Benim cevabım budur. Bu teşkilat sayesinde bunlar oldu. Bizler işimizi yapıyoruz onlarda işlerini yapsınlar” şeklinde konuştu.  

 

AYARLARI İLE OYNANIYOR

Bazı arkadaşlarımızın siyasi ikballeri noktasında mahalle başkanlarını ayarları ile oynanıyor diyen İlçe Başkanı Kandaz “Kimse bunlar uğraşmasın vakti saati gelince pehlivan sahaya çıkar. Teşkilat kararını verir. Beyhude çalışmaların içerisinde olmasınlar. Bu emanet bende olduğu sürece bu çekişmelere izin vermeyeceğim. Sandık kurulları yeniden revize edilecektir. İl Başkanından aldığımız güçle devam ediyoruz. Her zaman hazır durumdayız. 24 saat acil beklentilerimiz vardır. Bu anlamda çalışıyorsunuz. Battı çıktı ile alakalı beklenti vardır. Sizlerden destek bekliyoruz. İmar revizyon problemleri sıkıntılarında İl Başkanımızın olaya el koymasıyla sorun çözüldü. Bizim beklentimizin yüzde 80 doğrultusunda çözüldü” dedi.  

 

KAHRAMAN İLÇE

Ramazan sonrasında tatiller planlanırken darbe girişimi oldu diyen AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan “15 Temmuz darbe girişiminin sıcaklığını halen daha içimizde hissediyoruz. 70 gün geçmiştir. Bir çok şeyi hep birlikte yaşadık. Kartepe farklı yaşadı. Hem teşkilat ve vatandaşlar olarak sanayi ışıklarında yanımdan geçen 5 tankı Eşme civarında durduruldu. Önüne vatandaş siper oldu. Kahramanlığı yaşatan ilçeye konuşuyorum”

 

EN ZOR YERDİR

Biz o akşam ne yapalım diye düşünürken Kartepe sokaktaydı diyen Ceyhan “İl binasına geldik. Teşkilatların hepsinden haber geliyordu. O akşam Kartepe belediye başkanı ve ilçe başkanı ilk gelenler arasındaydı. O kadar zor ve duygusal süreç yaşadık. Askeri birliklerin önünün kapatılmasına karar verildi. Bu kararı Kartepe AKP ailesi olmuştur. Kartepe bu manada Gölcük’ten sonra en zor yerdir. Kalkan helikopterlerin talimatını veren komutanın olduğu yerdir” açıklamasında bulundu.

 

MÜCADELE HALEN SICAK DEVAM ETMEKTEDİR

O tanklar bizim üzerimize gelseydi şehitlerimizin ve gazilerimizin destanını bizde burada verirdik diyen İl Başkanı Ceyhan “Herkes kefenini giydiğini o zaman gördüm. Ülke genelinde bu mücadele verilmiştir. Kocaeli Türkiye’de bu manevrayı yapan en hızlı yapan bir yapısı vardır. Askeri alanların önünü kapatan bir kenttir. 70 gün üzerinden geçmiştir. Bunu asla ve asla unutmamak ve unutturmamak önemlidir. Şehitlerimiz gelmektedir. Mücadele halen sıcak devam etmektedir. Terör dalgası bayrak yarışı içerine girmiştir” ifadelerini kullandı.

 

FETÖ TEK BAŞINA BAŞARAMADI

Türkiye’de 4x4 terör yarışı yapılmak istenmektedir diyen Ceyhan “PKK tarafından hendekler kazıldı. Sivil kayıplar olması beklendi olmadı. FETÖ 40 yıldır besleniyordu. 15 Temmuz oda yetmedi. Ruh kalmadı denilen gençlerimiz tankların önüne geçtiler. İkiye bölünen şehitlerimizin yüreğini anlatmaya kelimeler yetmez. FETÖ tek başına başaramadı. ABD’de yaşayan ele başı talimat vermeye çalışmaktadır. 79 Milyon bu savaşı kazanacağız. Yeni bir oyun devreye konulmaya çalışılıyor” dedi.

 

MİLLET KENDİSİNDEN UTANMAKTADIR

Ekonomik hamleler yapılmak istenmektedir diyen Ceyhan “Bu millet kendi öz değerlerine güvenmektedir. Bu mücadelenin bir yanında PKK, diğer yanında Fırat Kalkanı operasyonu devam etmektedir. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanını konuşmasında ben utandım diyor. Millet kendisinden utanmaktadır. Kaçacak diye söylenen lider alandadır. Yeni kapı ruhunu bozmak için elinden geleni yapmaktadır. Şimdi yeniden başladı misketimi ver oynamıyorum demektedir. 15 Temmuz akşamı hikaye veya roman değildir. Mağduriyetlerin giderilmesi için kriz merkezleri kuruldu” şeklinde konuştu.

 

ALGI OPERASYONU

Bu yapı ülkeden kazılana kadar mücadele devam edecektir diyen Ceyhan “Mağduriyet edebiyatı yapılmaktadır. Herkes önce aynaya bakacaktır. Kendisinin FETÖ bağlantısı netken bize martaval anlatmayacak. 17/25 Aralıkta temizliği yaptık. Ülkemizi bölecekler dediğimiz zaman kimse bizlere inanmadı. DEAŞ’ta bile bu teçhizat yoktur. Bu algı operasyonuna izin vermeyeceğiz. FETÖ mağduru var ise biz yardımcı olmaktayız. Her türlü ilişkisi olan kişinin FETÖ’cü değildir denmez. Darbe girişimi başarılı olsaydı basit hesaptan dolayı bizde sizdeniz diyenler olacaktı” ifadelerini kullandı.

 

BAKKALDAN EKMEK ALMAK DEĞİLDİR

60 bin kişi de mağdurdur dinmesine izin vermeyeceğiz diyen Ceyhan “Kocaeli’de belediyelerde 162 kişi açığa alındı. 162 personelden komisyon tarafından araştırma yapıldı. 34 kişi göreve döndü. 32 kişi ilişkisi kesildi. Geriye kalan kişinin araştırması devam ediyor. FETÖ ile mücadele bakkaldan ekmek almak değildir. Bu mücadeleyi hep birlikte her daim sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.  

 

KİMSE PAÇASINI SIVAMASIN

İl Başkanı Şemsettin Ceyhan “Kocaeli’nin bir tek başarısı sorunları kendi içerisinde çözülmesidir. Sıfır sorun olması beklenmesin. Sorun kavga ile olmaz. Herkes oturup konuşur. Belediye başkanını dik duruşuna destek olundu. İmar uygulamasında elimizden geleni yapmaya çalıştık. Uyumlar sonrasında oldu. Kongre sürecine şimdiden kimse paçasını sıvamasın. Kimse küçük ayak oyunlarına girmesin. Kongre takvimi ortada yok. Hiçbir kimse gelecekle ilgili plan yapmasın. Partinin kuralları bellidir. Bu takvim belirlenmesi sonrasında süreç başlar. Teşkilatın uyumunu bozan kim varsa allami cihan olsa gereği yapılır. Eksik veya yanlış söylenebilir. Arkadan küçük işler yaparak birlik ve beraberliğe zarar vermesi kimsenin hakkı değildir” dedi.  

 

MAKRO DÜZEYDE HAİNLER OLABİLİR

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ise “15 yılda hiçbir şey eskisi gibi olmamaktadır. Olamaz denilen her şey olmuştur. Tabular yıkılmıştır. FETÖ terör örgütü tarafından milletin manevi değerleriyle oynamaya kalkmıştır. Bu milletin gücüyle karşılaşmıştır. Emperyalistlere taşeronluk yapanlar vardır. Terör örgütleri gibi toplum içerisinde makro düzeyde hainler olabilir. Bizler hizmet etmeye devam edeceğiz. Kartepe’de 41 projenin yüzde 80 gerçekleştirilmiştir. Farklı imar uygulamaları ortadan kaldırılmıştır” açıklamasında bulundu.

 

ARKADAN HANÇERLENDİK

AKP Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz “Büyük bedeller ödüyoruz. Büyük ülkeleri ürküttük. Taarruza geçildi. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Mekanları cennet olacaktır buna inanıyoruz. 15 Temmuz daha önceden de görüldü. Bu millet şahlanmasın diye 7 düvelin ülkemizi terk etmeden içimizde ki süreçte darbeleri yaşattılar. 15 Temmuz darbe girişimi bizleri daha zarar vermiştir. Mümin diye gözüken gerçekte münafık olan kişiler tarafından arkadan hançerlendik. Bu yürüyüş Türkiye’nin sizleri emekleri ile gitmektedir” dedi.

 

NÖBETE DEVAM EDİYORUZ

Hangi olayla gelirlerse gelsinler, inanımız olduğu sürece hepsinden üstesinden geliriz diyen Milletvekili Yılmaz “Bizler nöbete devam ediyoruz. AKP ailesi bu millet için bağımsızlık için siyasi bağımsızlık için kurulduğumuz günden bu zamana kadar her kademesi ile nöbete devam ediyoruz. Bu milleti ayakta tutan sizlerin inançları sayesindedir. Korkmayacağız, cesaretimizi kaybetmeyeceğiz. Yanlışlar karşısında susmayacağız. FETÖ temizlik harekatı devam etmektedir” ifadelerini kullandı.  

 

BULANDIRMAK İÇİN HAMLE YAPILIYOR

Bir süreç devam etmektedir diyen Yılmaz “Yeni delilerle süreç genişliyor. Bu yapıyı hemen çözmek kolay olmuyor. Devletin tüm birimlerinden bu yapılar temizlenecektir. Hiçbir şey kafamızı karıştırmasın. Bu milletin arkadan hançerleyerek kürsel güçlerle işbirliği yapan FETÖ ve aveneleri için her kademeden temizlenecektir. Bu yapıya destek vermiş, bu yapıyla birlikte hareket edenler milletin önünde hesap verecektir. Kafamızı bulandırmak için hamle yapılıyor” dedi.  

 

HALKIMIZI DA KANDIRDILAR

AKP kadroları bu temizlik harekatında etrafımızda, çocuklarımızı çalmaya çalışanlar yapıları bildirmeliyiz diyen Yılmaz “Eğitim yerleri dedikleri yerler vatan hainleri yetiştirmektedir. Kalbini ve zihnini kendisi kullanmayan bir yapı ile karşı karşıyayız. Kendi komşusuna kurşun sıkacak kadar canileşen bir yapıdır. Allah’a şirk koşmaktadırlar. Kendisini peygamber yerine koyan bu şizofrene izin vermeyeceğiz. Bunlar sayede siyasi değil halkımızı da kandırdılar” açıklamasında bulundu.  

 

ÖNLERİ AÇILDI

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal, Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Tansu Çiller Çiller, Mesut Yılmaz gibi bir çok siyasetçiler tarafından bunların önü açıldı diyen Yılmaz “Bunlar iki yüzlü yapıyla bunların önünü açtılar. İçimizi en çok acıtan budur. En nitelikli evlatlarımızı aldılar vatan haini damgası vuruldu. Bizlerin geleceğini çaldılar. Bu gençlerimiz şehadete hazır olmalıdır. Mektebinde şehedat olan bir milletin esareti yoktur. Geleceklermiş, bizler darbelerle büyüdük. TC kurulduğundan bu yana bizleri rahat bırakmadılar. Biz şimdi koşmaya başlayacağız. 7 düvel ile boğuşmaktayız” dedi.  

 

İSTİHBARATI GELMEKTEDİR

Dolarlar bozularak Türk parası yapılmaktadır diyen Yılmaz “Bizlerin bağımsızlığı söz konusudur. Basite alınacak bir dönem değildir. Biz yön verenleriz. Milletin umuduyuz. Eleştirilerimizi kendi iç bünyesinde yapacağız. Yeni Kapı ruhuna dikkat edeceğiz. Her partili insanımıza gideceğiz. Toplumsal barışı bozacak eylemlerin istihbaratı gelmektedir. Bunu engelleyecek olan bizleriz” açıklamasında bulundu. Serkan BORLAK

28 Eylül 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

vatandas rıza - bırakın bu laf salatasını yalaka ceyhan..herkes biliyorki 2002 den bu yana feto yla AKP işbirliği içindeler ve FETO nun içinizde binlerce elemanı var kimisi mevki sahibi bunlardan 2 side savundugun o kişiler boşuna burada yalan söyleme aslında çogunuzun tasviyesi gerekir ..yazık BAŞKANIMIZA ki sizin gibi yalakalara güveniyor herkes biliyorki AKP ŞU AN İÇİN İÇİN menfaaat partisi konumunda bir işmi halledicen varsa AKP Lİ TANIDIK 2 DK.HALLOLUR..

Yanıtla . 0Beğen 28 Eylül 09:26
01

izmitli - hüseyin ayaz o akşam armut boğazındaki villasına kaçmıştı

Yanıtla . 0Beğen 28 Eylül 09:26
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR