Oyuncak OSB, Kocaeli'de mi kurulacak?

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 2015-2018 yıllarını kapsayan Türkiye Sanayi Stratejisi Belgesi’nde de yer verdikleri Oyuncak OSB kurulm...

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 2015-2018 yıllarını kapsayan Türkiye Sanayi Stratejisi Belgesi’nde de yer verdikleri Oyuncak OSB kurulması çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Konuyla ilgili dünya örneklerini incelediklerini anlatan Işık, Türkiye’nin köklü bir medeniyete sahip olmasına rağmen maalesef milli bir oyuncak karakteri olmadığını söyledi.

 

KENDİ KÜLTÜRÜMÜZ VAR

Bakan Işık, konu hakkındaki açıklamasında, “Bir Keloğlan karakterimiz var, ama ben hiçbir yerde Keloğlan oyuncağı görmedim. Türk oyuncağı denilince mesela bir de Karagöz ve Hacivat’ı ortaya koyarlar, fakat bunlar oyuncak değil, bir oyundur. Onun için, kurmayı düşündüğümüz Oyuncak OSB ile kültürümüzü, medeniyetimizi yansıtan, milli oyuncak karakterleri üretmeyi istiyoruz” diye konuştu.

 

AR-GE ÇALIŞMALARI KOCAELİ’DE YAPILACAK

Oyuncak OSB’nin kuruluşu ile merdiven altı imalatın bitirileceğini ve kaliteli ve yerli üretime geçileceğini ifade eden Bakan Işık, Erzurum’un Oyuncak OSB için talip olduğunu bildirdi. Tasarım ve Ar-Ge’ninde Kocaeli’de yapılabileceği kaydedildi.

14 Temmuz 2015 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR