Kartepe Belediyesi soruşturmasında müfettişe 6 günlük ek süre verildi

Kartepe Belediyesi’nin olağanüstü teftişinde, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi Erol Özer’e, 6 günlük ek süre verildi. Başmüfettiş Özer, teftiş...

BÜYÜT

Kartepe Belediyesi’nin olağanüstü teftişinde, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi Erol Özer’e, 6 günlük ek süre verildi. Başmüfettiş Özer, teftiş sırasında “çok önemli veriler” ortaya çıkınca, bakanlıktan ek süre istedi. Bakanlık, Özer ve iki yardımcısına, 6 çalışma günü ek süre verdi.

Erol Özer ve iki yardımcısı, her gün geç saatlere kadar yaptıkları teftişe bu hafta da devam edecekler. Muhtemelen hafta sonu veya gelecek hafta başında inceleme sona erecek ve Kartepe Belediyesi ile ilgili nihai rapor düzenlenecek.

Daha önceki haberlerimizde de duyurduğumuz gibi, Başmüfettiş Erol Özer, incelemenin başında, Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın sırdaşı, Özel Kalem Müdürü Osman Turan’ı açığa almış, bu olay belediyede şok etkisi yaratmıştı.

Müfettişler, el koydukları Osman Turan’a ait özel defter üzerinde incelemelerini sürdürüyorlar. Bu defterde çok önemli bilgilere rastlandığı, gelen bilgiler arasında. Teftişte, bu hafta muhtemelen Kartepe Belediyesi’nin yan şirketi Kartepe AŞ’nin hesapları üzerinde durulacak.

Kartepe Belediyesi’ndeki olağanüstü teftiş nedeniyle Başkan Şükrü Karabalık’ın sinirlerinin son derece gergin olduğu gözleniyor. Başkan Karabalık, personele sürekli talimatlar yağdırıyor, kimin kiminle ne konuştuğunu takip ettiriyor.

Bu hafta Kartepe Belediyesi’nde çok önemli gelişmeler bekleniyor. Osman Turan’dan başka kişilerin de açığa alınmasının an meselesi olduğu konuşuluyor. Sadece Kartepe değil, tüm Kocaeli kamuoyu gelişmeleri merakla izliyor.

08 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR