“Öğretmenlerimiz yavrularımıza şefkat eli uzatıyorlar”

24 Kasım Öğretmenler günü sebebiyle bir mesaj yayınlayan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı. Başkan Karaosma...

BÜYÜT

24 Kasım Öğretmenler günü sebebiyle bir mesaj yayınlayan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı. Başkan Karaosmanoğlu’nın mesajı şöyle; Milletlerin gelişmesinde ve dünya üzerinde varlıklarını devam ettirmesinde çok önemli bir rol üstlenmiş bulunan öğretmenlerimizin öğretmenler günü, bütün yurtta ve Kocaeli’nde coşkuyla kutlanıyor. 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da, bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü tebrik etti.

ŞEFKAT ELİ UZATIYORLAR
Başkan Karaosmanoğlu, “Öğretmenler, yavrularımıza uzanan şefkatli bir el, kol-kanat geren merhametli bir yürek ve yollarını aydınlatan bir ışık kaynağıdırlar. Yalnızca yavrularımızın zihnini, kalbini aydınlatmakla kalmayıp emekleri, gayretleri, ilim ve irfanlarıyla milletimizin geleceğini de şekillendirirler. Engin mirasımızı, millî kültürümüzü asırlar sonrasına taşıyacak nesilleri inşa ederler. Yarının devlet adamları, bilim insanları, sanatçıları öğretmenlerimizin bereketli ellerinde yetişecektir. Bugün ülkemizin dört bir yanında görev yapan öğrencilerine umut olan, ışık olan bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum” dedi.

GÖNÜL DOLUSU SELAM
Başkan İbrahim Karaosmanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben de bir öğretmenim. Öğretmenliğin ne denli sabır ve fedakârlık gerektirdiğini iyi bilirim. Bu mesleğin verdiği mutluluk, hiçbir maddi değerle ölçülmez. Bu değer, öğretmenin hasat mevsiminde gizlidir. Kendi bahçesinde yetişen ağaçların meyvelendiğini görmek, ışığına ışık, umuduna umut kattığı öğrencilerinin insanlara faydalı olduğunu görmektir onun ödülü. İşte bu yüzden öğretmenlerimiz de aynen bir ana gibi, bir baba gibi kutsaldır. Bu anlamlı günde bütün öğretmenlerimize gönül dolusu selâmlarımı sunuyorum. Üzerimde emeği olan bütün öğretmenlerimi hayırla yâd ediyor, ellerinden öpüyorum. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Sahne Öğretmenlerin Programı galasına bütün öğretmenlerimizi bekliyorum.”

23 Kasım 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR