Aydın Ünlü; AKP İl Başkanının MHP’ye geçmesini ben de isterim

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, düzenlediği basın açıklamasında Celalettin Yaylak’ın partiden kesin olarak ihraç edildiğini belirterek, “Herkes gibi ben de...

BÜYÜT

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, düzenlediği basın açıklamasında Celalettin Yaylak’ın partiden kesin olarak ihraç edildiğini belirterek, “Herkes gibi ben de AKP İl Başkanının MHP’ye geçmesini isterim” dedi. Ünlü, Yaylak’ın partiden ihraç edildiğini söyledi

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Başkan Vekili Dursun Daştangil ve yöneticiler Faruk Bostan ve Yüksel Ercan ile birlikte KOTO Binası’nda yeni hizmete girmiş olan Kocaeli Borsa Restaurant’ta basınla bir araya geldi. Çeşitli gündem maddelerinin konuşulduğu toplantıda Ünlü, MHP eski İl Başkanı Celalettin Yaylak’ın partiden kesin olarak ihraç edildiğini belirtti.

“NCITY’E BU ÖZEN NİYE?”
MHP’de artık basından sorumlu kişinin Faruk Bostan olduğunu açıklayarak sözlerine başlayan Aydın Ünlü, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yanında hukuk tanımadan yükselen bir bina var. 2 mühür yemesine rağmen bu Ncıty çalışmasına devam edildi. Belediyelerin birbirini sorumlu tuttuğu, kaosa dönüşen bir olay haline geldi. MHP olarak hukuk sürecini başlatmış olduk. 20 gün sora yürütmeyi durdurma kararı alınacak. Esnafın kapısın önüne sandalye koymasına karşı çıkan belediye Ncıty’e bu özeni neden gösteriyor anlamış değilim” dedi.

“İLİMİZ VEKALETLE YÖNETİLİYOR”
14 Temmuz tarihinde AKP İl Kongresi’ne katılacak olan Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ilimize gelmesi üzerine Ünlü, “Başbakanımızın ilimize gelmesi güzel bir olay. Kongreye de gidip bir hayırlı olsun diyerek ardından ayrılacağız. Fakat bizim ilimiz vekaletle yönetiliyor. Böyle bir il haline geldik. Bu il vekaletle yönetilmemeli. İlgili kişiler, yetkililer gelip görevlerinin başına geçmeli” açıklamasında bulundu. Ünlü, MHP Disiplin Kurulu’nun da toplandığını hatırlatarak sadece Celalettin Yaylak’ın isminin olduğunu ve ihracının kesinleştiğini kaydetti.

HEDEF 2014

Yaylak’ın, MHP Teşkilatı ile bir ilgisinin kalmadığının da altını çizen Ünlü, “Tamamen yoğunlaştığımız konular bunlar değil. MHP’nin hedefi 2014. Yaylak’ın gidip gitmemesi ile ilgili haberler bizim çalışmalarımıza gölge düşürmemeli. Artık bizi ilgilendiren tarafı kalmamıştır. Ben de AKP İl Başkanı’nın MHP Teşkilatına geçmesini isterim” şeklinde konuştu. Son olarak söz alan Bostan da herkesin AKP’ye geçtiği bugünlerde MHİP olarak duruşlarını sergilediklerini belirterek, “Bu dönem de bu duruşumuzu kaybetmedik” dedi.

“BAŞKAN HOVARDALIĞI BIRAKSIN”
Başbakan’ın ilimize gelişiyle milletin parasının çarçur edildiğini de altını çizen Bostan, “Yapılan masrafların AKP yönetimi tarafından mı karşılanacağını yoksa Civelek tarafından mı karşılanacağını halk sorgulasın. Kocaeli’nin hakkını yemesinler. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da hovardalığı bıraksın. Bu hovardalıklarla işler yürümez. Harcanan paraların Büyükşehir tarafından da karşılandığını iddia ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

11 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR