BAŞSİAD’da Sırbistan tanıtımı

Kocaeli Başarılı İş Adamaları Derneği (BAŞSİAD) önceki gün düzenlenen seminerle üyelerini Sırbistan’la yapılabilecek ticaret ve sağlanan imkanlar hakk...

Kocaeli Başarılı İş Adamaları Derneği (BAŞSİAD) önceki gün düzenlenen seminerle üyelerini Sırbistan’la yapılabilecek ticaret ve sağlanan imkanlar hakkında bilgilendirdi. Dernek binasında gerçekleşen seminere üyelerin yanı sıra Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Meclis Başkanı Akın Doğan da katılım sağladı.

 

“SIRBİSTAN TAM MERKEZDE”

Seminer öncesinde konuklara ve üyelere seslenen dernek başkanı Barış Arat, en büyük hedeflerinin hedefimiz ticaret ağlarını genişletmek olduğunu söyledi. Bu konuda üyelerine katkı sunacaklarını ifade eden Arat, “Sırbistan, Avrupa’nın merkezinde ve ülkemizle önemli ticari faaliyetlere uygun bir ülke. Bu anlamda bugün gerçekleşen etkinliğimize vesile olan Sırp dostlarımıza ve katılan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

 

“ULUSLARARASI TİCARET CAZİPLEŞİYOR”

Toplantıda daha sonra konuşan KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan da, “Uluslararası ticaret giderek cazipleşiyor ve yapılabilirliği de kolaylaşıyor. Kentimizde uluslararası alanda ticaret yapmaya müsait ve bu konuda istekli pek çok firma var. BAŞSİAD’ın tacirlerimize bu şekilde imkanlar sunması uluslararası ticaretin yolunu açması son derece anlamlı” diye konuştu.

 

SIRP YETKİLİLER SUNUM YAPTI

Başkan Doğan’ın ardından SWISSSAB D.O.O temsilcileri Jasmina Rovcanin ve Armin Podbicanin seminerde konuştu. Sırbistan’a ve Avrupa’nın tamamına lojistik taşımacılık konusunda önemli bilgiler aktaran şirket yetkilileri, daha sonra katılımcıların sorularına cevap verdi. Oldukça sıcak bir ortamda geçen toplantıda Sırp konuklar kendilerine yöneltilen sorulara yanıt verdiler.

30 Eylül 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR