Kamyoncular isyanda

Mazot fiyatlarına gelen zam Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Merkez Birliği’ni harekete geçirdi. Birlik Başkanı Cemil Ok, indirim talepleri karşılanmazsa...

BÜYÜT

Mazot fiyatlarına gelen zam Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Merkez Birliği’ni harekete geçirdi. Birlik Başkanı Cemil Ok, indirim talepleri karşılanmazsa eylemlere başlayacaklarını açıkladı.

Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Merkez Birliği tarafından taşıma sektöründeki sorunları dile getirmek için düzenlenen bölgesel toplantıların 4.’sü dün Seka Park Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya Kocaeli Marmara Motorlu Taşıtlar Birlik Başkanı Hüseyin Erhan, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, Esnaf Kefalet Başkanı Faruk Demir, Kocaeli’den 19 kooperatif başkanı ve üyelerinin yanı sıra Bursa, Manisa, Ege, İzmir, Batı Karadeniz Birlik Başkanları katıldı. Toplantıda açıklama yapan Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Merkez Birliği Genel Başkanı Cemil Ok, “Mazottaki indirim ve yardım isteğimiz eğer kabul edilmezse dünyanın en pahalı mazotunu kullandığımıza dair yazıları taşıtlarımıza asacağız” dedi.

PİYASADA 850 BİN ARAÇ VAR
Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Merkez Birliği Genel Başkanı Cemil Ok, sorunları ile ilgili isteklerini Başbakan ve Maliye Bakanlığı’na dilekçe ve fakslarla bildirdiklerini aktardı. Ok, ayrıca Başbakan Erdoğan ile 15 dakika görüşerek sorunları anlattığını ve mazot ile ilgili hesaplamaları yaparak dosya halinde gönderdiklerini ifade etti. Ok konuyla ilgili şunları kaydetti “Taşıt sektöründeki ilerlemeler ülkelerin gelişmişlik seviyelerini çok fazla etkiler. Ancak Türkiye’de 2003 yılına kadar bu konuda hiç bir önlem alınmadı. Herkes bir vergi numarası alarak sektöre girebiliyordu. 400 bin aracın olması gerekirken, piyasada 850 bin araç var.

EYLEM YAPACAKLAR
Bakanlıklar bu konuda hiçbir önlem almamıştı. Şimdi ise biraz daha katılaştı kurallar. Bu piyasaya girebilmek için 10 bin TL’ye sahip olmanız, 2 tane taşıtınız olması gerekiyor. Biz bu konuyla ilgili hem Başbakan ile hem de Devlet Bahçeli ile konuştuk. Onlardan tek ricamız bu konuda bizi desteklemeleri. Bunun yanında dünyanın en pahalı mazotunu biz kullanıyoruz. Eğer AKP ve diğer partiler bizi görmemeye devam ederlerse bizim Avrupa Birliği’ne girmemiz çok zor olur. Buradan sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Eğer kabul edilmezse dünyanın en pahalı mazotunu kullandığımıza dair yazıları taşıtlarımıza asacağız.”

02 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR