Operatörler Türkiye&'yi üçe böldü

Deprem anında GSM iletişiminin kesilmemesi için üç operatöre ayrı sorumluluk alanları verildi.Ulaştırma Bakanlığı, Türkiye'yi afet olaylarına karşı mo...

BÜYÜT

Deprem anında GSM iletişiminin kesilmemesi için üç operatöre ayrı sorumluluk alanları verildi.

Ulaştırma Bakanlığı, Türkiye'yi afet olaylarına karşı mobil operatörlere bölüştürdü. Bundan sonra deprem, sel, çığ ve buna benzer olayların ardından, her operatör kendisine verilen bölgelerde mobil iletişimin kesintisiz gerçekleşmesini sağlayacak.

Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, basın mensupları ile yaptığı sohbet toplantısında, Turkcell, Türkiye nüfusunun yüzde 74'ünü kapsayan ve içinde İstanbul, Ankara ve İzmir'in de bulunduğu 47 ilden sorumlu olacak'' dedi.

En çok ilin Turkcell'e verilmesinden dolayı gurur duyduklarını ifade eden Öztürkler, şunları kaydetti:

''Ulaştırma Bakanlığı acil durum aramaları için mobil operatörlere yükümlülük getirdi, en büyük sorumluluğu ise Turkcelle verdi. Sel, deprem, çığ gibi afetler ile kaza durumlarında kapsamanın olmadığı bölgelerde acil aramaların sorunsuz ve gecikmesiz yapılabilmesi için operatörlere mobil baz istasyonları ile haberleşmeye destek olma yükümlülüğü getirildi. Bu çerçevede Turkcell, Türkiye nüfusunun yüzde 74ünü kapsayan ve içinde İstanbul, Ankara ve İzmirin de bulunduğu 47 ilden sorumlu olacak.

Bu projede en büyük yükümlülüğün Turkcellde olmasından gurur duyuyoruz. En geniş kapsamaya sahip Türkiyenin lider iletişim ve teknoloji şirketi olarak her zaman destek vermeye hazırız.

Ulaştırma Bakanlığının koordinasyonunda yapılan çalışmada Türkiye 25 bölgeye ayrıldı. 47 ili içine alan 16 bölgenin sorumluluğu ise Turkcelle verildi. Mevcut altyapı gücümüz ve 100e varan mobil baz istasyonu sayımızla bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getireceğiz.''

Öztürkler, acil durumlarda gerekli bütün desteği her zaman sağladıklarını belirterek, Simav depremi sonrasında da konuşturan operatörün Turkcell olduğunu ifade etti. Öztürkler, 19 Mayısta Kütahya-Simavda meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki deprem sonrasında yarım saat içinde Turkcell ekiplerinin koordine olduğunu belirterek, bölgeye 2 ayrı baz istasyonu gönderildiğini ve mevcut kapasitenin ise artırıldığını söyledi.

08 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR