Başkan: Vicdan satın almadım

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Siyaset Akademisi’nde tecrübelerini paylaştı. Karaosmanoğlu “5 seçime katıldım. Vatandaşın vicdanın...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Siyaset Akademisi’nde tecrübelerini paylaştı. Karaosmanoğlu “5 seçime katıldım. Vatandaşın vicdanını satın alacak hiçbir vaatte bulunmadım” açıklamasında bulundu.

AKP Siyaset Akademisi’nde bu hafta Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ders verdi. “Yaşanmış 42 ders” başlıklı sunumda Başkan Karaosmanoğlu tecrübelerini anlattı. Karaosmanoğlu, “Hangi makamda olmanız önemli değildir. Önemli olan hizmet etmektir. 25 yıldır siyasetin içerisindeyim. 5 defa belediye başkan adayı oldum. Bir defa il başkanlığına aday oldum. Siyasette dürüst, samimi, içten olmak pek çok konuyu hallediyor. Topluma faydalı olmak ve üretim içerisinde olmalıyız. Kendini idare edemeyen toplumu nasıl idare edecektir. Hayatın zor şartlarına kendinizi hazırlamak durumunda olmalısınız. Bir makamda bulunmak bir kaderdir” dedi.


GÖREVİ HALK VERİR

Başkan Karaosmanoğlu, “Her şeyiyle sağlıklı şehir yapmak durumdasınız. Asıl önemli olan milletin gönlünü abad etmektir. Siyasetçinin en önemli gayesi milletin rızasını almaktır. En güzelini halk bilmektedir. Her şeyi bildiğini zannedip yazıp çizenler değil, halkın kendisi önemlidir. Kamuoyu yoklamaları yapılmalıdır. Vatandaşın beklentileri çok önemlidir. Görev veren halktır. Mazeret değil maharet üretmeliyiz. Halkın mazerete karnı toktur. 5 seçime katıldım. Vatandaşın vicdanını satın alacak hiçbir vaatte bulunmadım. Halkla her zaman temas içerisinde olmalıyız. Sessiz çoğunluğu dinlemek gerekiyor. Halkın güvenmesi önemlidir” dedi.

01 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR