Atilla Ertuğrul 2 veya 3 vekil garanti sürpriz de yapabiliriz

HAS Parti Milletvekili Aday Adayı Atilla Ertuğrul, anketlerde oy durumlarının yüzde 10 – yüzde 12 olarak göründüğünü belirterek, “Kocaeli’de 2 veya 3...

BÜYÜT

HAS Parti Milletvekili Aday Adayı Atilla Ertuğrul, anketlerde oy durumlarının yüzde 10 – yüzde 12 olarak göründüğünü belirterek, “Kocaeli’de 2 veya 3 milletvekilimiz garanti, ama sürpriz de yapabiliriz” dedi.

HAS Parti Milletvekili Aday Adayı Atilla Ertuğrul ile aday adaylığı sürecini ve projelerini konuştuk. BBP’den HAS Parti’ye geçen Ertuğrul, yeni partisine oldukça güveniyor. “Kocaeli’de 2 veya 3 milletvekilimiz garanti, ama sürpriz de yapabiliriz” diyen Ertuğrul, milletvekili seçilmesi halinde öncelikle yaşadığı yer olan Derince’yi köy görünümünden çıkarmak için çalışacağını, Kocaeli’yi ise kirli sanayiden kurtarmak için efor sarf deceğini söylüyor. Ertuğrul, ayrıca Kocaelispor’u süper lig çıkarmak için de elinden geleni yapacağını vaat ediyor. Ertuğrul, yalan söylemeden siyaset yapacağını ve halkın oylarına ihanet etmeyeceğini belirtiyor.

Neden HAS Parti?
Numan Kurtulmuş’un İstanbul’da düzenlenen iftar programında uğramış olduğu saldırıyı tasvip etmedim. Siyasi duruşunu beğenip, uzlaşmacı biri olduğu için, siyasetçileri makul seviyede eleştirdiği için buradayım. Ayrıca HAS Parti’nin yerli ve milli siyaset yaptığını düşündüğümden dolayı buradayım.

HAS Parti’deki hedefiniz nedir?
En büyük hedefim, iyi bir teşkilatçı ve iyi bir siyasetçi olmak. Yalan söylemeden siyaset yapmak. Halkımızın emanetine yani oylarına ihanet etmemek. Yapamayacağım sözü vermeyip, sözümün bedelini ödemek adına da olsa sözümü yerine getirmek isterim.

Milletvekili aday adayı olarak kendinize ait projeleriniz neler? Kocaeli’ye dair hedefleriniz var mı?
Her şeyden önce Derinceliyim, Derince’de siyaset adına büyük insanlar yetiştirdik, bunların içinde Bakan bile var. Ama Derince’ye katkıları olmadı. Derince köy görünümünden kurtulamadı. Derince’yi köy konumundan kurtarmak, E-5 kenarında bulunan ilköğretim ve liseyi kaldırarak belediye idare binası için ayrılan arazi üzerine taşımak istiyoruz. Çünkü E-5 kenarında bulunan okullarda öğrenciler, trafik sesinden yeterli eğitimi alamıyor ve kirli havayı teneffüs etmek zorunda kalıyor. Oradan okulları kaldırıp yerine kapalı pazar yeri yapmayı, pazarı da haftanın iki günü faaliyette tutup diğer günlerde de, şehir trafiğini hafifletmek için otopark olarak kullanmayı istiyoruz.
Kocaeli için projelerim ise ilk olarak çevre kirliliği üzerine… Kocaeli için zamanında çok paralar alındı, ama bu paralar gözle görülen yatırımlara dönüşmedi. Kocaeli sanayiye doydu, bunun için Kocaeli’yi sanayi çöplüğünden çıkarıp, havasını, suyunu ve toprağını kirletecek sanayiyi Kocaeli’ye kabul etmeyeceğiz. Bu projelerin yanında Dilovası için hava, su ve toprak kirliliğini önleyecek tedbirler alacağız. Fabrikaların da bu konuda tedbir alması için çalışmalar yapacağız. Son olarak Kocaelispor hak ettiği yerde değil, Kocaelispor’u bulunduğu durumdan kurtarıp süper lige taşımak için elimizden geleni yapacağız.

HAS Parti olarak ilk kez seçime giriyorsunuz. Sizce oy oranlarınız ne olur?
HAS Parti ve Saadet Partisi tamamen farklı bir partidir. Biz Türkiye’nin partisiyiz ve 73 milyonu kucaklayıp, objektif bakıyoruz. Biz ülkemizde yaşayan halkımızın oylarına talibiz. Anketlerde oy durumumuz yüzde 10 – yüzde 12 olarak görünüyor. İnternet ortamında 3. veya 4. parti olarak görünüyoruz. Bu durumda Kocaeli’de 2 veya 3 milletvekilimiz garanti, ama sürpriz de yapabiliriz.

Necmettin Erbakan’ın vefatı HAS Parti’nin oy kaybına neden olur mu? Sizin görüşünüz nedir?
Merhum Necmettin Erbakan, milletimizin yetiştirdiği ender değerlerden biridir. Yetiştirdiği talebeleri ülkeyi idare etme konusunda başarılılar. Genel Başkanımız Numan Kurtulmuş da onun talebelerinden biridir. Necmettin Erbakan’ın vefatının bize oy kaybettireceğine inanmıyorum. Tam tersi kazandırır, unutmayın en son Numan Kurtulmuş’un elini kaldırmıştır.

Diğer partilerin milletvekili aday adayı sayıları ve hedefleriyle ilgili ne düşünüyorsunuz?
AKP iktidar partisi, dolayısıyla ilgi yüksek. Fakat adaylar arasında AKP’nin iktidar olmayacağını bile bile, bir yerlere geliriz düşüncesiyle aday adayı olan kişiler de var. Bunun yanında Saadet Partisi’nin milletvekili adayları tamamen kendi düşünceleridir. Açıkçası hangi partiden kaç tane aday adayı çıkarsa çıksın, bizim için önemli değil. Önemli olan niteliktir ve biz kendi milletvekili aday adaylarımız ve partimiz için çalışıyoruz.

Son olarak söylemek istedikleriniz neler?
Biz HAS Parti olarak siyaseti formatlayacağız. 88 yıllık yasaların, bu milletin bünyesine dar geldiğini anladık. Anayasa’yı yenileyip vatandaşı feraha kavuşturmak için çalışacağız. 3-Y kuralına uyarak hareket edeceğiz, 3-Y (Yoksulluk, Yolsuzluk, Yasaklar) için mücadele edeceğiz. Çünkü AKP gelmeden önce ülkemizde 2002 yılında işsiz sayısı 2.395 bindi şimdi ise 3.046 bin oldu. Ülkemizde yaşayan nüfusun yüzde 13’ü açlık sınırının altında, yüzde 30’u açlık sınırında yaşıyor. Bu rakamlar TUİK verileridir. İktidar partisi geldiğinden beri yoksullukla mücadele ettiğini söylüyor, fakat AKP’nin karnesi ortada.

Atilla Ertuğrul kimdir?
1959 Kars doğumlu, ortaokul mezunu, evli ve 6 çocuk babası. 1974 yılından beri Derince’de ikamet ediyor, ticaretle uğraşıyor. Bir süre devlet memurluğu yaptı. 1994 yılında görevinden istifa ederek, 1996 yılında kendi işini kurdu ve hala bu işle meşgul. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının kuruculuğunu üstlendi ve yönetimlerinde görev yaptı. 1996 yılında Fazilet Partisi ile siyasete atıldı. Fazilet Partisi Merkez İlçe Yönetimi’nde görev aldı. Fazilet Partisi’nin kapanmasının ardından Büyük Birlik Partisi’ne geçerek Derince İlçe Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Ayrıca BBP’nin il yönetiminde görev aldı. Geçtiğimiz aylarda BBP ve görevlerinden istifa ederek HAS Parti’ye geçti.

04 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR