Seymen Koleji’nde Yaratıcılık Festivali

Üçyıldır Seymen Koleji’nde yapılan festival, müzik öğretmeni Neşe Sarısözen Adalı tarafından hazırlanan orff ve ritim gösterisi ile başladı. Etkinliği...

Üçyıldır Seymen Koleji’nde yapılan festival, müzik öğretmeni Neşe Sarısözen Adalı tarafından hazırlanan orff ve ritim gösterisi ile başladı. Etkinliğin birinci etabında öğrenciler ve öğretmenler, ikinci etabında ise aileler ve öğrenciler yaratıcılıklarını sergiledi.

 

YARATICI ÇOCUK

Yaratıcı çalışmaların sergilendiği, öğrenci ve velilerle farklı gruplara ayrılarak yaratıcı çalışmaların yapıldığı, ortaya çıkan ürünlerinden farklı kategorilerde değerlendirilerek sertifikaların verildiği, öğrencilerin, öğretmen ve velileriyle birlikte gerçekleştirdikleri bir aktivite olan yaratıcılık festivalinde öğrencilerin yıl içinde yaptıkları çalışmaların sergilendiği “Yaratıcı Çocuk” sergisini veliler ilgi ve hayranlıkla izledi.

 

YARATICILIKLARINI GELİŞTİRİRLER

Etkinlikte konuşan anasınıflarından sorumlu müdür yardımcısı Özlem Karsak, “Yaratıcılık, olmayan bir şeyi hayal edebilme, bir şeyi herkesten farklı yollarla yapabilme ve yeni fikirler geliştirebilme yeteneğidir. Geçmiş deneyimlerimizden yeni bir düşünce ya da ürün ortaya koyarak yaratıcı davranırız. Çocuklar da kendilerini ifade edebilecekleri materyallar kullanarak, hayali oyun oynayarak, problem çözerek ve yeni düşünceler üreterek yaratıcılıklarını geliştirirler” dedi.

 

YETİŞKİNLER OLARAK HAYRETLE İZLERİZ

Çocuklar her yaş döneminde farklı farklı yaratıcılık örnekleri sunarlar, bizler de yetişkinler olarak onların yarattıkları durumları hayretle izleriz diyen Karsak “Seymen Eğitim Kurumları anasıfınlarında, yıl içinde Scamper Yaratıcılık programı kapsamında birçok yaratıcılık çalışması yapılarak öğrencilerin yeni fikirler üretebilme becerileri destekliyoruz. Yaratıcılık Festivali ile yaptığımız bu çalışmaları velilerimizle paylaşmış ve hep birlikte keyifli ve üretken bir gün geçirmiş oluyoruz” açıklamasında bulundu. Velilerin yoğun olarak katıldığı program sonunda katılımcı gruplara farklı kategorilerde sertifika, tüm öğrencilerede katılım belgesi verildi.  

09 Mayıs 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR