Gölcüklü emekliler engellileri ziyaret etti

    Gölcük Kent Konseyi Emekliler Meclisi Başkanı Recep Akel ve yönetim kurulu üyeleri, Gölcük Engellilerle Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı H...

BÜYÜT

 

 

Gölcük Kent Konseyi Emekliler Meclisi Başkanı Recep Akel ve yönetim kurulu üyeleri, Gölcük Engellilerle Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Bat ile kurucu ve onursal başkan Emine Cebeci’yi ziyaret ederek, emekliler ve engelliler olarak ortak proje çalışması üzerine görüş alışverişinde bulundu. Hasan Bat, “Yaşadığımız en büyük sıkıntı kaldırımların kapatılması. Özellikle geçiş yolları ve engelli araçlarının engellenmesi en büyük sorunumuz. Yine de Gölcük çok duyarlı, bu konularda çok yol alındı. Diğer il ve ilçelerden daha şanslı olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

“HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ”

Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezinde gerçekleşen ziyarette, Emekliler Meclisi Başkanı Recep Akel, “Gölcük Kent Konseyi Başkanımız sayın Dr. Metin Şentürk’le yaptığımız toplantılarda aldığımız kararla, engelli kardeşlerimizle ortak proje üzerine görüş alışverişinde bulunduk. Özellikle Gölcük Belediyesi hobi bahçesinde engelli kardeşlerimiz için ortak kullanım alanı ve doğayla başbaşa ve ürün yetiştirme çalışmaları planlıyoruz. İlerisi için de farklı projelerle engelli kardeşlerimize her türlü desteğe hazırız” dedi.

“VATANDAŞLAR BİLİNÇLENMELİ”

Gölcük Engellilerle Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinin Kurucu ve Onursal Başkanı Emine Cebeci de bu ziyaretten dolayı emekliler meclisi başkanı Recep Akel’e ve yönetim kurulu üyeleri Hakan Ak, Dursun Aydoğan, Ali Kasaba, İbrahim Bayram ve İlhan Akbulut’a teşekkür etti. Cebeci “Gölcük’te birçok sorunu Gölcük Kaymakamlığı ve Gölcük Belediyesi’nin katkılarıyla aştık. Anıtpark’ın içinde bir engelliler tuvaletimiz var. Fakat iş makinelerini ve araçlarını tuvaletin önüne park ediyorlar. Bunları ikazlarla aşmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımız bilinçlenmeli” dedi. 

04 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR