Şırnaklı öğrenciler kentimizi tanıyor

Derince ile kardeş şehir olan Şırnak’a bağlı Guçlükonak İlçesi ile Şenoba, Hilal, Mezra, Kasrik, Çalışkan ve Görümlü beldelerinden 36 öğrenci 1 hafta...

BÜYÜT

Derince ile kardeş şehir olan Şırnak’a bağlı Guçlükonak İlçesi ile Şenoba, Hilal, Mezra, Kasrik, Çalışkan ve Görümlü beldelerinden 36 öğrenci 1 hafta boyunca kalacakları Derince’de yoğun bir program yaşıyor.

Şırnaklı öğrenciler, Derinceli kardeş öğrencilerle birlikte dolu dolu yaşadıkları programda Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde kahvaltı yaparak güne başladılar. Darıca Hayvanat Bahçesi’ne hareket eden Derinceli ve konuk öğrenciler hayatlarında birçoğunu televizyon ekranlarında belgesel programlarında gördükleri hayvanları canlı canlı görme imkânı buldular. Darıca Hayvanat Bahçesi personeli eşliğinde iki grup halinde gezen öğrenciler özellikle kedigiller ailesinden aslan, kaplan ve jaguar ilgi gösterdi.

BİLİM KULUBÜNÜ GEZDİLER
Darıca Hayvanat Bahçesi ziyaretinin ardından, öğrenciler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Kulübü’nü gezdiler. Kulüp hakkındaki bilginin ardından öğrenciler, Fizik ve Astronomi, Roket ve Havacılık, Mekatronik ve Robotiks, Yer Bilimleri ve Arkeoloji, Biyoloji ve Ekoloji, Matematik ve Zekâ Oyunları, Bilim ve Sanat araştırma gurupları olarak yedi alt kulüpten oluşan Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübü’nde deneylere katıldı.

06 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR