CHP’den Gebze’yi il yapma sözü

CHP Kocaeli Milletvekilleri Haydar Akar, düzenlemiş olduğu toplantı ile bölgedeki basın mensupları ile bir araya geldi. Antik Kafe Restoran’da yapıla...

CHP Kocaeli Milletvekilleri Haydar Akar, düzenlemiş olduğu toplantı ile bölgedeki basın mensupları ile bir araya geldi. Antik Kafe Restoran’da yapılan programa CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, CHP Kocaeli Milletvekili adayları Tahsin Tarhan, Kemal Nişancı, CHP Kocaeli İl Başkanı Cihat Altunyuva, CHP Gebze İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, CHP Darıca İlçe Başkanı Şinasi Serdar, il ve ilçe yöneticileri katıldı.

 

YILMAZ’DAN TAAHHÜTNAME

Programda ilk olarak söz alan CHP Gebze İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, CHP’nin Kocaeli milletvekili adaylarına seçildiklerinde Gebze’nin büyükşehirli il olması için kanun teklifi vermeleri yönünde taahhütname hazırladığını belirterek, “Milletvekili adaylarımıza, bu taahhütnameleri imzalatacağım. Seçildiklerinde, Gebze’nin hak etmiş olduğu büyükşehirli il olma konusunda kendilerinden kanun teklifi vermelerini bekleyeceğiz” diye konuştu.

 

"İŞSİZLİK SORUNU BÜYÜYOR"

Basın özgürlüğü ile ilgili medyaya yönelik baskıların olduğuna dikkat çeken CHP Kocaeli il Başkanı Cihat Altunyuva “ Türkiye’de basın özgürlüğü ayaklar altında. Halkın haber alma özgürlüğü yok. CHP olarak iktidara olursak basın özgürlüğünün olduğu bir ülke vaat ediyoruz” diye konuştu. CHP Kocaeli Milletvekili adayı Kemal Nişancı, sanayi kenti Kocaeli’nde bile işsizlik sorunu olduğuna işaret ederek, istihdamın oluşması için proje geliştireceklerini söyledi.

 

"GEBZE’DE HAYAT BİTMİŞ"

Seçimi çok iyi değerlendirmeleri gerektiğinin altını çizen CHP Kocaeli Milletvekili adayı Tahsin Tarhan, “Çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği için bu seçimi iyi değerlendirelim. Çünkü bu ülkede adalet yok, baskıcı ve hırsızlık ve yolsuzluk olan bir rejim var. Bu ülkede artık yolsuzluk ve hırsızlık sıradanlaşmış vaziyette. Kimse hesap sormuyor. Gebze’de siyaset ve doğruluk çökmüş. Kısacası Gebze’de hayat bitmiş. Bunun sorumlusu bu kenti yönetenlerdir. Seçimlere çok az bir süre kaldı. Artık elimizi taşın altına koyun” şeklinde konuştu.

 

"AKP’NİN İŞİNE YARADI"

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan ise konuşmasında hükümete yükledi. 12 Eylül faşist cuntasının getirdiği yasakların bugünde devam ettiğini ifade eden Kaplan, “12 yıldır sanki bu ülkeyi AKP yönetmiyor. Hukuk ve basın özgürlüğü ayaklar altına alındı. 12 Eylül hukuku AKP’nin işine yaradığı için değiştirmediler. 7 Haziran seçimlerinde bunlara sandıkta gereken dersi halkımız verecektir” dedi.

 

"İKTİDAR VE DİĞER PARTİLER CHP’Yİ KONUŞUYOR"

CHP Milletvekili Haydar Akar “CHP 2011 seçimlerinden farklı somut öneriler ile yola çıktık. Yapılan toplantılardan sonra projeler ortaya çıktı. Projeler kamuoyuna açıklandı. İktidar ve diğer partiler CHP’yi konuşmaya başladılar. İlk defa suni gündemden kurtulup gerçeklerle baş başa kaldı.  Türkiye gerçek sorunlarını konuşmadı. Gebze’nin en büyük sorunu trafik, Dilovası’nın sorunları olan çevre kirliliği devam ediyor. Kocaeli en büyük katkı sağlayan il ancak kamu yatırımlarında 68. sırada. Bu kentte ve ülkede sorunlar çözülmedi. Tüm bu sorunların çözülmesi için sizlerden yetki istiyoruz” ifadelerini kullandı.

17 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR