MARKA Yönetim Kurulu Toplantısı Kocaeli’ de Yapıldı.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Nisan ayı Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Kocaeli’de Ajans Merkez Hizmet Binasında yapıldı. Doğu Marmara Kalkınm...

BÜYÜT

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Nisan ayı Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Kocaeli’de Ajans Merkez Hizmet Binasında yapıldı. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantı salonunda yapılan toplantıya Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Yalova Valisi Esengül Civelek, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Düzce Valisi Vasip Şahin, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, Yalova Belediye Başkanı Yakup Bilgin Koçal, Kocaeli İl Genel Başkanı Fahim Kılıç, Düzce İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bülbül, Bolu İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Atalay Beştaş, Kocaeli Sanayi Odası Y. Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Sakarya Sanayi ve Ticaret Odası Y.Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Düzce Sanayi ve Ticaret Odası Y.Kurulu Başkanı Metin BÜYÜK, Bolu Sanayi ve Ticaret Odası Y.Kurulu Başkanı Emin Semercioğlu, Kalkınma Kurulu Başkan Vekili Yıldız Bezek ve Genel Sekreter Erkan AYAN toplantıya iştirak ettiler.
Toplantıda, Doğu Marmara Kalkınma Ajansının, Yatırım Destek Ofisleri Faaliyetleri sunumu ve değerlendirilmesi, Yeni Teşvik Paketinin Bölgemize etkisinin hakkında bilgi sunumu ve değerlendirilmesi, İnsan Kaynakları Politikasının revize edilmesi ile ilgili bilgi sunumu ve değerlendirilmesi, Personel alım konusunun değerlendirilmesi, 2011 Yılı Nisan ayı Doğrudan Faaliyet Desteği Mali Destek programı başarılı başvuruların sunumu ve değerlendirilmesi, 2011 Yılı Güdümlü Proje Destek Programı ile ilgili gelişmelerin değerlendirilmesi, Kalkınma Kurulu çalışmalarının değerlendirilmesi, yurt dışı çalışmalarının değerlendirilmesi, DOMİF 2012 hakkında bilgi sunumu, Türk Dünyası Belediyeler Birliği ile işbirliği konusunun değerlendirilmesi sunumu ve değerlendirilmesiyle toplantı sona erdi.
Toplantıdan sonra Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) arasında bir protokol imzalandı. Ajans Konferans salonunda Yalova Valisi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Esengül Civelek ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından imzalanan protokolde, görev sahalarına giren ortak konularda, eğitim ve seminer programlarının organize edilmesi ve ihtiyaç duyulan yayınların basılarak veya tedarik edilerek üye belediyelere ve ilgili çevrelere dağıtımı, uluslararası ilişkiler, yatırımcı ve ticari iş heyetleri, işbirliği zirveleri organizasyonları alanları ve AB ilişkileri ile uluslararası organizasyonlarca fonlanan ve Avrupa Birliği (AB) fonlu projeler ile ilgili her türlü işbirliğini kapsamaktadır.
Protokol töreninden sonra Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu üyeleri ile Türk Dünyası Belediyeler Birliği üyeleri birlikte yemek yediler.

25 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR