Ankara’daki patlamada hayatını kaybedenleri andılar

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB örgütleri dün akşam Sabri Yalım Parkı’nda, 10 Ekim’de Ankara tren garında meydana gelen patlamanın 3. ay dönümünde hayatını...

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB örgütleri dün akşam Sabri Yalım Parkı’nda, 10 Ekim’de Ankara tren garında meydana gelen patlamanın 3. ay dönümünde hayatını kaybedenler için bir basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasında örgüt üyelerinin yanı sıra HDP eski Milletvekili Ali Haydar Konca, HDP İl Başkanı Mehmet Akgül ve EMEP İl Başkanı Arzu Erkan da hazır bulundu.

 

DEVLET GÜÇLÜ ŞİDDET AYGITI

Grup adına basın açıklamasını yapan Gökhan Bektaş “Bu ülkede devlet hiç olmadığı kadar güçlü bir şiddet aygıtı haline gelmiştir. MİT’in, polisin ve jandarmanın yetkileri olağan üstü düzeyde arttırılmıştır. Güvenlik bütçeleri şişirilmiştir. IŞİD ve devletin sorumluluğu hafifletmeye, ölenleri suçlamaya yönelik bir algı operasyonu oluşturulmuştur” dedi.

 

AKLIMIZDAN ÇIKARMADIK

Bizler emek-barış-demokrasi düşmanlarının çokça saldırısına maruz kaldık diyen Bektaş, “Bu saldırılar karşısında teslim olmadık. Boyun eğmedik. Hesap gününün geleceğini bir gün olsun aklımızdan çıkarmadık. Mesele bir güvenlik meselesi değil toplumsal ve politik bir meseledir. Meselenin bir tarafında terör, öbür tarafında güvenlik yoktur. Bizler emek, barış ve demokrasi düşmanlarının çokça saldırısına maruz kaldık. Biz yaşamın her alanında arkadaşlarımızı yaşatacak ve bu davayı kazanacağız” ifadelerini kullandı.

12 Ocak 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR