Kartepe meclisinde 15 madde oylandı

        Kartepe Belediye Meclisi mayıs ayı birleşiminin ilk oturumunu Hüseyin Üzülmez başkanlığında CHP’li meclis üyesi Selahattin Altınkaya dışında e...

BÜYÜT

 

 

 

 

Kartepe Belediye Meclisi mayıs ayı birleşiminin ilk oturumunu Hüseyin Üzülmez başkanlığında CHP’li meclis üyesi Selahattin Altınkaya dışında eksiksiz katılımla Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Bir önceki aya ait tutanak özetlerinin oylanması ardından meclis üyelerine Murat Sabri Çakır ve Zafer Arat’ın belediye başkan yardımcılığına atanması ile ilgili bilgilendirme yazısı okundu.

 

TDBB ÜYELERİ SEÇİLDİ

İnternet üzerinden canlı olarak yayınlanan mecliste üyeler, gündemdeki alan Plan Proje Müdürlüğü’nün imar komisyonu raporlarının ve teklif yazılarının yer aldığı maddeleri oy birliğiyle kabul etti. Toplantıda meclis üyeleri, Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne asil üye olarak Mehmet Akif Polat yedek üye olarak da Sefer Yıldız seçti.

 

CHP’LİLERİN İHALE TEPKİSİ

Teklif yazıları görüşülürken CHP grubu tarafından verilen ulaşım ile ilgili önergelerle ilgili olarak Başkan Hüseyin Üzülmez, bu konunun Büyükşehir UKOME’ye ait olduğunu kaydetti ve yapılacak toplantılar sırasında sorunları bizzat ileteceğini söyledi. Kartepe Belediyesi Çöp Toplama hizmetinin 3 yıllık yapılması ile ilgili gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edildi. CHP grubu verdiği yazılı önergede maddeyi tamamen reddedilmesi gerektiğini kaydetti.

 

İKİNCİ OTURUM YAPILACAK

Çöp Toplama hizmetinde çalışan işçilerin hak sahibi olması için ihale sürecini uzattıklarını belirten Başkan Üzülmez, “İşçi alımı mecliste çıkarılan kanunlar ile yapılıyor. Biz istediğimiz zaman işçi alamayız” dedi. Kartepe Belediye Meclisi, 2013 mali yılı kesin hesap cetvelinin çıkartılması ve onaylanması için 09.05.2014 günü saat 10.00’da 2. birleşimini yapmak üzere birinci birleşimini tamamladı.

05 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR