Körfez'de ulaşım sorumuz kalmayacak

Körfez Belediye Meclisi’nin ağustos ayı olağan toplantısı, önceki gün Başkan Vekili Selahattin Kabadayıoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. 15 gündem...

BÜYÜT

Körfez Belediye Meclisi’nin ağustos ayı olağan toplantısı, önceki gün Başkan Vekili Selahattin Kabadayıoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. 15 gündem maddesinin ele alındığı toplantıya geçirdiği trafik kazasının ardından uzun bir süre sonra Başkan Yardımcısı Faruk Denli de katıldı. CHP’li meclis üyeleri, yeniden aralarına katılan AKP’li Denli’ye çiçek takdim ederek bir kez daha geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

HEREKE’DE ARAZİ KIZILAY’A DEVREDİLDİ

Belediye Başkanı İsmail Baran’ın izinli olması nedeniyle katılamadığı meclis toplantısında amatör kulüplere nakdi veya ayni yardım yapılması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporu oy birliği ile kabul edildi. Ayrıca 2016 Yılı Performans Programı’nın görüşülmesi komisyona havale edilirken, Hereke Agah Ateş Mahallesi’ndeki arazinin ise Kızılay’a tahsisi ile ilgili madde oy birliği ile kabul edildi.

 

“ULAŞIM SORUNU BİTECEK”

Toplantının ilerleyen bölümünde muhalefetin sorularını yanıtlayan Başkan Vekili Selahattin Kabadayıoğlu, “Büyükşehir’in Körfez’e yaptığı yatırımların artarak devam ediyor. Göze çarpan bir gelişim var. İlçemize yapılan yatırımlar ve planlanan projeler kalkınma yolunda önemli bir adım. Metro ağının ilk durağı körfez olacak. Daha sonra tramvay ile de buluşacak. Ulaşım konusunda uzun vadede sorunlar çözülecek” dedi. Bir sonraki meclis toplantısının 8 Eylül Salı günü saat 15.00’da yapılacağı açıklandı.

04 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR