MÜSİAD TÜMSİAD’I ziyaret etti

MÜSİAD Gebze Şube Başkanı Ali Kurt, iş adamları arasında ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve birlikteliğin daha verimli olacağını belirtip daha sık b...

BÜYÜT

MÜSİAD Gebze Şube Başkanı Ali Kurt, iş adamları arasında ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve birlikteliğin daha verimli olacağını belirtip daha sık bir araya gelerek önemli projelerde birlikte olmak istediklerini dile getirdi. TÜMSİAD Gebze Şube Başkanı Ensar Korkmaz ise, MÜSİAD'ın 1990 yılında kurulmuş ve Anadolu insanına kucak açmış bir dernek olduğunu, MÜSİAD'ın birlikten kuvvet doğar sözünü ispatlayan bir kuruluş olduğuna vurgu yaparak şubelerini ziyaret etmelerinden duydukları memnuniyeti ifade etti.

 

Başkan Korkmaz,  zorunlu üyelik ile büyütülmüş odaların aslında fiilen çağın serbest piyasa kural ve koşullarına hitap etmediğini, zorunlu üyelik nedeniyle üyelerin yoğun fakat katılımcı olamadığı, formalite kurumları haline dönüştüğünü, oysa TÜMSİAD, MÜSİAD v.b. sivil toplum kuruluşlarında ise başta üyelikte gönüllülük şartı olması,  sivil ve özel olması, üyelerinin ortak paydalar temelinde buluşabilmeleri, dostluklar geliştirip ticari iş birliklerine daha rahat ulaşabilmesi gibi bir çok avantaj ve üyeye katma değer noktasında odalardan çok daha faal ve verimli olduğunu anlattı. Başkan Korkmaz, bu tür birlikteliklerin karşılıklı olarak sürdürülmesi temennilerinde de bulundu.

 

Ziyarette, MÜSİAD Gebze Şube eski Başkanı, aynı zamanda AK Parti Kocaeli milletvekili aday adayı Adnan Kurt’ da yer aldı.

18 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR