MARKA’dan proje tanıtımı

        Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından düzenlenen ‘Bölgesel Yenilik Stratejisi’ konulu toplantı MARKA Konferans Salonu’nda gerçekleşt...

BÜYÜT

 

 

 

 

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından düzenlenen ‘Bölgesel Yenilik Stratejisi’ konulu toplantı MARKA Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Tanıtım toplantısında konuşan MARKA Genel Sekreteri Fatih Akbulut, projeyi bölgesel rekabet açısından önemli bulduklarını dile getirerek, sektörel odaklanmaya gayret ettiklerini söyledi.

 

STRATEJİ BELGESİ NİTELİĞİ TAŞIYOR

Bölgesel Yenilik Stratejisi’ni tanıtan Akbulut, çalışmanın Doğu Marmara Bölge Planının alt strateji belgesi niteliğini taşıdığını ifade etti. Plan ile bölgede öne çıkan sektörlerin belirlendiğini söyleyen Akbulut, “Yenilik stratejisindeki sektörler arasından araştırma altyapısı ve olanakları ile potansiyeli, insan gücü, sektörel yığınlaşma, finansman olanakları, yatırım oranları ve katma değerleri ile ihracat yapısı kriterlerince nicel analizler, bölge üniversitelerinin, ticaret ve sanayi odası yetkililerinin değerlendirmeleri ile makine imalat, elektrikli makineler ve elektronik ile otomotiv yan sanayi sektörleri yenilikçi ihtisas sektörler olarak belirlendi” dedi.

 

İŞBİRLİĞİ GELİŞMELİ

Yapılan bu proje ile üniversite öğrencilerinin de ilgili oldukları alanda staj görmelerini önemsediklerini dile getiren Akbulut, “Öğrencilerin mezun olur olmaz istihdam sağlaması çok önemlidir. Üniversite ve firmalar arasındaki bu ilişkiyi geliştirmeyi çok önemsiyoruz” dedi. Akbulut son olarak, “Strateji yayınlamak ile kalmayıp bunun etkili bir şekilde uygulanması için beraber faaliyet gösterdiğimiz kamu kuruluşları ile toplantılar yaparak takipte olacağız. Amacımız bölgenin orta ve yüksek teknolojili ürünlere geçerek, katma değerli ürünler sağlayan bir bölge haline gelmesidir” şeklinde konuştu.

24 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR