Çeker: KOÜ Tıp Fakültesi çalışanları için yeni kazanımlar elde ettik

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yetkili sendika olan Türk Sağlık-Sen ile kurum arasında gerçekleştirilen Kurum İdari Kurulu (...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yetkili sendika olan Türk Sağlık-Sen ile kurum arasında gerçekleştirilen Kurum İdari Kurulu (KİK) toplantısı rektörlük binasında Prof. Dr. Ercüment Çiftçi başkanlığında gerçekleştirildi. Yapılan bu ilk KİK toplantısında gündemdeki 13 maddenin 10’u üzerinde anlaşma sağlandı.

 

“AYRIMCILIK YAPILMAYACAK”

Toplantı sonunda bir açıklama yapan Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Ömer Çeker, “Verimli bir çalışma oldu. Toplantı ile alınan kararlarla hastane çalışanlarımız için yeni kazanımlara imza attık. Üniversite hastanesinde yapılan servisler arası görevlendirmelerde artık gönüllülük veya hizmet yılı gibi objektif kriterler dikkate alınacak. Hiç kimseye ayrımcılık yapılmayacak” dedi.

 

HEMŞİRE AÇIĞI

İstihdamın artırılması ve hemşire açığının giderilmesinin de karara bağlandığını kaydeden Çeker, “Personele verilen günlük ve saatlik idari izinler artık yıllık izinden düşürülmeyecek. Bu konuda amirin görüşü alınacak. Yemeklerin hazırlanmasından sunumuna kadar bir kontrol mekanizması kurulacak ve komisyonda sendikamızdan da bir isim yer alacak” diye konuştu.

 

MALİ KAZANIMLAR

Mali kazanımlar hakkında da görüş belirten şube başkanı Çeker, “Yardımcı sağlık personeli mesai dışı tedavi edilen özel hastalardan alınan ücretlerden yararlanacak. Anjiyo, onkoloji ve psikiyatri servisleri özellikli birim farkı da personele ödenecek. Nöbet ücretleri de mevzuata uygun olarak ödenecek. Çalışanların mali, özlük ve sosyal hakları ile ilgili imkanlar ölçüsünde çok önemli kazanımlara imzamızı attık” açıklamasında bulundu.

16 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR