Öğrencilere ergenlik ve beslenme eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit İlçe Müftülüğüne bağlı resmi kız kuran kurslarında ergenlik sorunları ve sağlıklı beslenme ile ilgili seminerler...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit İlçe Müftülüğüne bağlı resmi kız kuran kurslarında ergenlik sorunları ve sağlıklı beslenme ile ilgili seminerler veriyor. Seminerlerde, kaliteli yaşam için yapılması gerekenler, gelişim döneminde sporun önemi gibi konuları verildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık Ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü ile Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü İzmit İlçe Müftülüğüne bağlı resmi kız kuran kurslarındaki öğrencilere bilgilendirici seminerler düzenliyor. Seminerler gençlerin ergenlik döneminde görülen sorunlarına çözüm bulunması, sağlıklı ve mutlu bir genç kuşağın yetişmesine katkı sağlanması amacıyla veriliyor.

SAĞLIKLI BESLENME
Ergenlik ve sağlıklı beslenme seminerleri adı altında verilen eğitimlerde çocukluktan gençlik dönemine adım atan öğrencilerin, bu geçiş dönemini sağlıklı ve mutlu bir şekilde aşması hedefleniyor. Seminerlerde öğrencilerin Ergenlik döneminde fiziksel değişim, Derinin yapısı, Cilt ve saç sağlığı, hijyen ve sağlık, Sağlıklı olmak ve kaliteli yaşam için yapılması gerekenler, Sağlıklı beslenme, gelişim döneminde sporun önemi konularında bilgilenmeleri sağlanıyor.

SORULAR SORULUYOR
Ayrıca seminerde gençlerin kendilerini her türlü kötü alışkanlıktan korumak amacı ile yapılması gerekenler anlatıldı demenin önemi anlatılıyor. Seminere katılan öğrenciler anlatılan konuları ilgiyle dinleyip merak ettikleri konularda sorular soruyor.

30 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR