İzmit Belediyesi’nden kimseye ayrıcalık yok

Malta Mahalle Muhtarı Mustafa Yavuz’un İzmit Belediyesi’ni hedef alan açıklamalarına Belediye Başkan Yardımcısı Filiz Ertürk cevap verdi.Muhtar Yavuz’...

BÜYÜT

Malta Mahalle Muhtarı Mustafa Yavuz’un İzmit Belediyesi’ni hedef alan açıklamalarına Belediye Başkan Yardımcısı Filiz Ertürk cevap verdi.
Muhtar Yavuz’un bazı yerel gazetelerdeki  açıklamalarının doğruları yansıtmadığını  belirten İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Filiz Ertürk” 25 Mayıs 2010 tarihinde Malta Mahalle Muhtarı Mustafa Yavuz’un oğlu Samet Yavuz, kira sözleşmesi imzalanan yer ile ilgili ilk kira bedeli haricinde (o da sözleşmenin imzalanabilmesi için gerekli), bugüne kadar hiç kira bedeli ödememiştir. Kiracı büfesini yerine yapmamıştır. Yapmadan önce belediyemizden izin almamıştır. İşletme ruhsatı almamıştır. Almak için müracaatta bile bulunmamıştır.
 
HUKUKSUZ İŞLER YAPIYOR
Kiracının 12 aylık kira borcu bulunmakta iken kendisine yapılan tüm yazılı uyarılara, süre verilmesine ve icra takibine rağmen kira borcunu ödemeyerek, muhtarlık vasfının arakasına sığınmıştır. Muhtarlık işlerini bırakıp hukuksuz işler yapmaya başlamıştır. Kent Konut sakinlerinin huzurunu bozan, belediyenin kirasını ödemeyen bir kişinin muhtar olması üzücü bir durumdur.  Ayrıca yalan yanlış beyanatlar vererek kamuoyunu yanlış yönlendirmektedir” dedi.
 
YASAL İŞLEM BAŞLATILDI
Filiz Ertürk, açıklamasında  Belediye Encümenince söz konusu kiracının kira borcunu ödemediğinden 17 Ağustos 2011 tarih 1110 sayılı kararı ile  sözleşmenin feshedildiğini de ifade ederek şu görüşlere yer verdi: ”Belediyemizde kararları tek başına Belediye Başkanımız vermez. Yasa, yönetmelik ve sözleşme hükümlerini uygulamak görevi belediyemizde çalışan memurların  olduğu gibi bu konularda karar organı seçilmiş AK Parti ve CHP li siyasi üyelerden  oluşan Belediye Encümeni ve gerektiğinde belediye meclisidir. Kurumumuza hizmet etmekle görevli bizleri ve başkanımızı yalan yanlış ifadelerle tehdit eden kişilere karşı, Hak’ka hukuka riayet edip kirasını ödeyen vatandaşlarımızın haklarını korumayı vazife edinmişizdir. Basın üzerinden bizleri tehdit eden, muhtarlığın arkasına sığınarak hukuksuz işler yapan bu kişi hakkında yasal işlemler başlatılmış olup Valiliğimizi de bu konuda göreve davet ediyoruz.İzmit Belediyesi halkımızın çıkarlarını korumada kararlıdır. Bu tarz hukuk dışı işleri alışkanlık haline getirmiş muhtarlık veya başka şeyler arkasına sığınarak halkın değerlerinden istifade etmeye çalışan  anlayışla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.”

04 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR