“Kralların değil, kuralların partisiyiz”

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek düzenlediği basın toplantısında AK Parti’nin kralların değil, kuralların partisi olduğunu söyleyerek herkesin kurallara...

BÜYÜT

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek düzenlediği basın toplantısında AK Parti’nin kralların değil, kuralların partisi olduğunu söyleyerek herkesin kurallara uymasını istedi. AKP yönetimi toplantı sonrasında Sekapark’taki film platosunu gezdi


AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, önceki akşam basın toplantısı yaparak gündemle ilgili bilgi verdi. Hatırlanacağı gibi önceki gün CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ali Haymanalı, Kent Konut’un bir ihalede bir firmaya 14 milyon lira fazla para verdiğini, bu paranın nereye gittiğini sormuştu. AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, CHP’ye cevap verdi. Civelek, “ Her şeyin bir maliyet hesabı vardır. 74 Milyon TL teklif yapılan değerlendirme sonrasında bu paraya bu işin yapılamayacağı gösterilmektedir. Firma fiyat teklifini izah edemez ise KİK tarafından bu ihale verilmez. Burada olan şey 74 Milyon TL teklif düşük görülmüştür. KİK tarafından ihale verilmemiştir. Ondan sonra en uygun olan 88 Milyon TL teklife verilmiştir. Kamu İhale Kanunu tarafından ihalenin nasıl verileceği düzenlenmiştir. Büyükşehir Belediyesi, Kent Konut bunlar düzenlemez” açıklamasında bulundu.

KURALLARIN PARTİSİYİZ

Derine’de yaşanan krizle ilgili açıklama yapan Civelek, “Derince konusunda teşkilat istişarelerini yapıyor. Tamamlanması sonrasında birilerine gönderilecektir. Gereğini yaparız. Tüzük gereği grup kararına karşı kesin ihraç istemiyle görüşme yapılır. Biz kralların değil, kuraların partisiyiz. Evrakın geliş şekli vardır. Bizim şahıslarla işimiz yoktur” dedi.

SİNİRLE YAZILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM
Derince eski İlçe Başkanı Mehmet Eryürek tarafından yapılan açıklama hakkında İl Başkanı Civelek, “Partimizin hiç ihtiyacı olmayan şey gerginlik ortamıdır. Gerginliğin başımda bugüne kadar güzel hizmetler yapmış bir ilçe başkanımızın şu anda ortamı germesine hiç ihtiyaç yoktur. Sinirle yazılığını düşünüyorum. O dönemde akıllarda kalan tek şey manifestodur. Derince’de gerginlik olayı olmamıştır. Eryürek, ilçe başkan adayı olarak Ahmet Ark’ı göstermiştir” dedi.

ARK’TAN BEKLEMİYORDUM
Civelek “Ahmet Ark ve ekibi daha önce bu işlerde tecrübeliymiş gibi çok güzel hareketler yapıyorlar. Ekip ile halk buluşması sağlanmıştır. Benim beklemediğim kadar Ahmet Ark başarılıdır. Derince’de geceleri yazılan facebook’un haricinde bir fırtına kopmamıştır. Orada fırtına, problem yok. Kimse kimseyi kırdığı yoktur. Derince’ de kesinlikle hiçbir sorun yok” açıklamasında bulundu.

YAHYA KAPTAN SPOR SALONU
Civelek, “15 Mayıs tarihinde Yahya Kaptan’da bulunan spor salonu inşaatı bitirilecektir. O tarihte orada olacağız. İl yönetimi temayülü aceleye getirilmeyecektir. Başbakanımızın programından dolayı il kongremiz 14 Temmuz’a alındı. Biz de erken olmasını isterdik. Kurulan havuz oldukça geniştir. Gönlümüz geniştir. Siyaset yapmak isteyen ilgi duyanları bekliyoruz. Yönetim için tavsiyeler dahi gelmektedir. Kimseden şu kişi olsun teklifi yoktur” dedi.

GEBZE SİYASET AKADEMİSİ BAŞLIYOR
Siyaset Akademisi ile ilgili bilgi veren Civelek, “Siyaset Akademisi başlamıştır. 550 kişi kayıt oldu. Oldukça kalabalık olarak start almıştır. Herkes memnun kalmıştır. 10 Mayıs tarihinde Gebze Osman Hamdi Bey Konferans Salonu’nda akademi başlıyor. Ayrıca 23 Nisan şenlikleri için Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Fatma Şahin ilimize gelecek. Bu sene de güzel program olacaktır” açıklamasında bulundu.

19 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR