Çiftçiler artık modern yöntemler kullanıyor

Çiftçilere yönelik yürütülen eğitim çalışmalarıyla köylüler artık modern tarım yöntemlerini kullanarak üretim yapmaya başladı.Kocaeli Büyükşehir Beled...

BÜYÜT

Çiftçilere yönelik yürütülen eğitim çalışmalarıyla köylüler artık modern tarım yöntemlerini kullanarak üretim yapmaya başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi köylerin alt ve üstyapı gibi eksikliklerini gidermesinin yanında köy halkının kalkınması için de çabalarını sürdürüyor. Çiftçilere yönelik uygulanan eğitim çalışmaları ürünlerde kaliteyi beraberinde getiriyor. Çiftçiler tarımsal ve hayvansal yetiştiricilik konularında eğitilirken mevcut alışkanlıklarını terk etmeleri konusunda da uyarılıyor. 2010 yılından bu yana 12 ilçenin 112 köyünde eğitim semineri verildi. Gerçekleşen 180 eğitim programına 3 bin’in üzerinde çiftçi bilgilendirildi.

SERTİFİKA VERİLDİ
Seminerlerde çiftçilerin bilgilerini güncellemeleri sağlandı. Ayrıca modern uygulamaları yerinde göstermek için örnek işletmelerde ve eğitim merkezlerinde uygulamalı kurslar tertip edilerek inceleme gezileri düzenlendi. Eğitimlere katılan çiftçilere sertifika verildi.

İNCELEME GEZİLERİ DÜZENLENDİ
Eğitim programları kapsamında çiftçiler İstanbul Manda Birliği, Bursa Alâra Fidancılık, Gürsu Tarım Arazileri, Antalya Dalgıçlar Fide, Antalya Kumluca Sera İşletmeleri gibi alanlarda inceleme gezilerine götürüldü. Eğitim süreçlerinde çiftçiler yurt dışında uygulama gezilerine götürülerek modern tarım yöntemlerini yerinde gördüler. Öte ayandan okul ve kahvehanelerde yapılan eğitimlerin yerini de modern eğitim merkezleri almaya başladı. Seminerler için modern eğitim merkezleri oluşturulmaya başlandı.

18 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR