Hüseyin Erhan: “Bayramımız zehir olmasın”

SUMOTAŞ Başkanı Hüseyin Erhan, aylardır sözleşme için anlaşma sağlayamadıkları cips fabrikası Frito Lay ile bayrama kadar anlaşma sağlanması gerektiği...

BÜYÜT

SUMOTAŞ Başkanı Hüseyin Erhan, aylardır sözleşme için anlaşma sağlayamadıkları cips fabrikası Frito Lay ile bayrama kadar anlaşma sağlanması gerektiğini belirterek, “Bayramımız zehir olmasın” dedi

Kartepe Suadiye beldesindeki Frito Lay Fabrikası ile bu işin taşımacılığını 19 yıldır yapan SUMOTAŞ Kooperatifi arasındaki sözleşme sorunu ile ilgili SUMOTAŞ Başkanı Hüseyin Erhan dün bir basın toplantısı düzenledi. Yahya kaptan Safran Restaurant’ta gerçekleşen toplantıda başkan yardımcısı İshak Topçu ve basın danışmanı Adem Turgut yer aldı. SUMOTAŞ Başkanı Hüseyin Erhan, bayrama kadar artık bir anlaşma sağlanmasını istediklerini belirterek, “Bayramımız zehir olmasın” dedi. Erhan, öte yandan yaşanan olaylardan dolayı devlet büyüklerinden helallik istedi.
“ÜRKEKLİĞİMİZDEN DEĞİL”
SUMOTAŞ Başkanı Hüseyin Erhan, “Frito Lay ile aramızda yaşanan anlaşma sorunu için biz 10 gündür susuyoruz. Bu bizim ürkekliğimizden değil, büyüklerimize verdiğimiz saygımızdan ve sözümüzdendir. 7 alık bir süreçte birçok şey yaşadık. Geçtiğimiz günlerde AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve diğer büyüklerimiz bu konu ile ilgili toplandılar. Fatih Metin her iki tarafı da dinledi ve biz bizden haber bekleyin dedi. Biz de sözümü verdik ve bekliyoruz” dedi.
ERHAN EKLENEN MADDELERİ AÇIKLADI
27 Şubat’ta sözleşme için oturduklarında ortamda 7 gündem var olduğunu belirten başkan Erhan, “Bunlar ise yazılı değil sözlüydü. Daha sonra yapılan görülmelerde ise 8. Maddeyi yani 12 aracı ortaya koydular. Bu tırlar ise İstanbul bölgesinde çalıştırılması için konuldu. Bu da bizim işimizin yüzde 50’si demektir ki biz bunu kabul etmiyoruz. Sözleşme için oturduğumuzda hiç yazılı bir şey olmadı. Şimdi ise 12 aracın yanında 9. Maddeyi ortaya koymuşlar. Bu madde ise ben yani SUMOTAŞ Başkanı Hüseyin Erhan’ın çekilmesini sunmuşlar” dedi.
“BANA GİT DEMEYE HAKKI YOK”
Başkan Erhan, aile şirketi yönetmediğini belirterek, “Ben atanmadım ben seçilerek gelen bir başkanım. Şimdiye kadar hiç seçim kaybetmedim. Pepsico’nun bana git demeye hakkı yoktur. Ben 23 Haziran’da yapılan seçimde yüzde 73 oy oranıyla geldim. Eğer deseler ki sorunun çözümünü ben tıkıyorum. Bana Suadiye halkının istediği gibi kabul edeceği bir yazılı sözleşme sunsunlar o zaman gereğini yaparım. Artık somut teklifler bekliyorum. Artık sözlerin saptırılmasından çok yoruldum. Bizler bu fabrikayı büyüten kurumuz” dedi.
“KÜSKÜNLÜĞE HİÇ GEREK YOK”
Konuşmasına devam eden Erhan, “İnsan sevdiğine kızarmış. Ben deprem sonrasında önce evime bakmış sonra ise fabrikaya bakmış bir toplumun simgesiyim. Şimdiye kadar gelinen süreçte kimleri kırdıysam ya da beni mutlu edenlere hakkımı helal ediyorum. Bayramlar barışmaya sebeptir. Suadiye’nin mübarek Ramazan Ayı zehir oldu ama bayramı zehir olmasın. Küskünlüğe hiç gerek yok. Frito lay yani büyükler büyüklüğünü bilsin. Buradan devlet büyüklerinin bizler haklarını helal etmesini istiyoruz. 2007 yılından bugüne kadar SUMOTAŞ’ı getirdiğimiz noktaya lütfen bir baksınlar. Artık biz sektörün doğayeni olmaya başladık” dedi.
“KALMASI İÇİN ÇALIŞIRIZ”
Erhan, Yaşanan süreçte kendisinin olması kadar doğal bir şey olmadığını ifade ederek, “Tabi ki de süreç benimle devam edecek. Eğer bayrama kadar somut bir atılmazsa Suadiye halkı tarafından gereği yapılır. Zaten bize kavgalar dedelerimizden miras gelmiş. Ama ben kavga olmasın diye aylardır konularak anlaşmaya çalışıyorum. Vali aradan çekildiğini söylemişti ama yine araya girmesi bizi sevindirdi” dedi. Başkan Erhan, Frito Lay’ın Düzce’ye taşınması ile ilgili çıkan haberlere ise, “Gitmek isteyene kimse kal demez. Tabi biz kalması için çalışır elimizden geleni yapacağız” dedi.

13 Ağustos 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!

Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR