Körfez ilçede başkan Koçkar

Büyük bir sorun haline gelen CHP Körfez İlçe Başkanlığına aylardır bir türlü ilçe başkanı ataması gerçekleştirilememişti. Önceki akşam yapılan CHP il...

BÜYÜT

Büyük bir sorun haline gelen CHP Körfez İlçe Başkanlığına aylardır bir türlü ilçe başkanı ataması gerçekleştirilememişti. Önceki akşam yapılan CHP il yönetim kurulu toplantısında Körfez CHP ilçe başkanlığına Fatma Koçkar atandı.

CHP Körfez ilçe başkanı iken milletvekili aday adayı olacağı için istifa eden Salih Şirin’in istifasıyla boşalan koltuk sonrası Salih Recep Şirin yönetimindeki 3 grup arasında kıyasıya başkanlık mücadelesi yaşanmış ve bu durum kamuoyuna olduğu gibi yansımıştı. Gelen bir çok eleştiriler üzerine Hereke eski Belediye Başkanı Ahmet Arıt ilçe başkanlığına atanmış ancak oluşturduğu yönetim kurulu kabul görmeyince istifa etmişti.

ŞAHİN ETKİLİ OLDU
Yaşanan bu uzun sürecin ardından CHP Körfez İlçe Başkanlığı’na kadın başkan atandı. Şimdi gözler başkanlık ataması il yönetim kurulunca kabul edilen Fatma Koçkar’a çevrildi. Koçkar’ın yapacağı yönetim kurulu listesi şimdiden merak edilirken Arıt’ın istifa sürecinde çok etkili olduğu iddia edilen Cevdet Şahin’in bizzat kendisi tarafından kabul görecek bir listenin Koçkar tarafından yapılması bekleniyor.

KOÇKAR'IN ATANMA SÜRECİ
Edinilen bilgilere göre önceki gün Körfez ilçeden parti il binasına gelen kalabalık bir partili grup CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan ile görüşerek Fatma Koçkar'ın atanması için etkili oldu. Kuşkan'ı ziyarete gelen grubun fikir birliği içinde Koçkar'ın atanmasını istemesi üzerine önceki akşam toplanan il yönetim kurulu toplantısında konunun gündeme alındığı ve alınan kararla atamanın gerçekleştirildiği ifade edildi.

Fatma Koçkar kimdir?
1954 Tarsus doğumlu, emekli edebiyat öğretmenidir. Öğretmenlik mesleğine Kars’ta başlamış olup sırasıyla Adıyaman, Kastamonu illerinde çalıştıktan sonra son olarak Kocaeli’de Körfez Atatürk Ortaokulu’ndan emekli olmuştur. Koçkar evli ve biri kız biri erkek iki çocuk annesidir.

13 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR