Akgün: Argeye ayrılan pay bin 8’e çıktı

İSU Genel Müdürlüğü’nün yöneticilerine Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Strateji Bilimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Ekber Akgün tarafından ‘İnovasyond...

İSU Genel Müdürlüğü’nün yöneticilerine Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Strateji Bilimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Ekber Akgün tarafından ‘İnovasyonda Karşılaşılan Zorluklar’ konulu eğitim verildi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı organizasyonu ile İSU Toplantı Salonu’nda düzenlenen eğitime, Genel Müdür İlhan Bayram, Yönetim Kurulu Üyeleri Aziz Temiz ve Ahmet Ark, Genel Müdür Yardımcıları Alaeddin Alkaç ve Ali Sağlık, daire başkanları ile şube müdürleri katıldı.


“İNOVASYONDA AR-GE ÖNEMLİ”

GTÜ Strateji Bilimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Ekber Akgün, sanayileşme devrimi ile başlayan yenilik ve inovasyonun sürecini anlattı. Kurumların gelişmesinden yenilik ve inovasyonun önemine vurgu yapan Akgün, gelişmekte olan ülkelerin inovasyon yapmak için kurdukları Araştırma Geliştirme (AR-GE)’ye yüzde 3 civarında pay ayrıldığını, ülkemizde ise bu oranın yapılan çalışmalar ile binde 3’ten binde 8’e yeni çıktığını ifade etti.


“EĞİTİME ÖNEM VERİYORUZ”

Kurum olarak teknolojik yeniliklerde öncü bir kurum olduklarını vurgulayan Genel Müdür İlhan Bayram, eğitime önem veren bir kurum olarak yönetici ve personelin ufuklarının açılması için yurtiçi ve yurtdışı eğitim ve fuarlara gönderdiklerin anlattı. İnovasyon eğitimin faydalı geçtiğini ifade eden İSU Genel Müdürü Bayram, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ark ile birlikte  Prof. Dr. Ali Ekber Akgün’e kurumun kültür faaliyetleri ile ilgili hediye verdi.

16 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR