Ulusoy, KOÜ’de gençlerle buluştu

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi’nin kentimizin önemli iş adamlarının katılımıyla düzenlediği “Brief verenlere kulak ver” isimli seminer...

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi’nin kentimizin önemli iş adamlarının katılımıyla düzenlediği “Brief verenlere kulak ver” isimli seminerler dizisine bu hafta da devam edildi. Seminerin bu haftaki konuğu ise tanınmış iş adamlarından Wellburn Luxury Otel’in sahibi Haluk Ulusoy oldu. Akademisyen Arda Süar’ın reklamcılık bölümü öğrencilerine verdiği ders kapsamında yapılan seminere çok sayıda öğrenci de iştirak etti. Öğrencilerin ilgisinin oldukça yoğun olduğu gözlenirken, program ilk olarak Haluk Ulusoy’un öğrenciler için hazırladığı sunumla başladı.

 

ULUSOY: ÖLÇÜLEBİLİR VERİ

Sunumunda çağın en önemli unsurunun veri olduğunu belirten iş adamı Ulusoy, “Dünyada iş ve bilim dünyası artık veri odaklı çalışıyor, üretiyor, geliştiriyor. Dijital pazarlama çalışmalarının da konvansiyonel yöntemlerden ayrıldığı temel nokta veri temelli olması ve ölçülebilirlik avantajı. Hizmet ya da ürün satıyorsanız pazarlama olmazsa olmazdır, ancak reklamı veren hangi kanalın gerçek manada ne oranda katkı sağladığını görmek ister. Bu anlamda dijital çalışmaların öne çıkması çok doğaldır” dedi.

 

“İNSAN KAYNAKLI HATALAR”

Sözlerine üretimin dünyadaki standartlarına detaylı olarak değinerek devam eden Ulusoy, şöyle konuştu: “Dünya Endüstri 4.0 kavramına geçiyor. Üretim, lojistik ve tedarik zincirini oluşturan makinelerin birbirleri ile konuştuğu bir ortam yaratarak, insan faktöründen kaynaklı hataların ortadan kaldırılması hedefleniyor. Bu gelişmeler verinin ve dijitalleşmenin varacağı noktayı şimdiden gösteren önemli bir nokta. Ayrıca bizlere bu imkanı veren İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Füsun Alver’e, Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cem Pekman’a ve Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. İdil Sayımer’e teşekkür ediyorum.”

 

SÜAR, ULUSOY’A TEŞEKKÜR ETTİ

Sunumun ardından bir açıklama yapan Arda Süar, “Kentimizin tanınmış simalarından Haluk Ulusoy’u seminer dizimizde konuk etmek çok güzeldi. Kocaeli’de çok büyük üretim yapılmasına rağmen iş dünyamız vizyon noktasında taşra kültürünü zihinlerinden atamıyor. Bu anlamda global ölçekte düşünebilen, veri ve bilgi odaklı düşünerek strateji belirleyen az sayıdaki iş adamından biri olan Haluk Ulusoy’un öğrencilerimizle bir araya gelmesi gençlerimiz için büyük şans. Haluk Bey’in tavsiyeleri çok kıymetli” dedi.

06 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR