Karabulut: Milli şuuru kavrayamayan aydınlar var

Geleneksel Türk Ocakları sohbetlerine bu hafta eğitimci-tarihçi-yazar Gazi Karabulut konuk oldu. Türk Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, y...

Geleneksel Türk Ocakları sohbetlerine bu hafta eğitimci-tarihçi-yazar Gazi Karabulut konuk oldu. Türk Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, yöneticiler Hanife Akyayla, Sezin Turkkal, Emre Denizbilgini ve Tekin Yeken ev sahipliğinde yapılan sohbete katılım yoğun oldu.

 

“MİLLETİN DERİN KÖKLERİ VAR”

Sohbette konuşan Gazi Karabulut, “Tarih boyunca adalet anlayışı üzerine inşa edilen egemenlik anlayışı 23 Nisan1920 yılı ile taçlanmış ve hakimiyeti millete veren bir anlayış devlet felsefesi olmuştur. Bu felsefe milliyetçilik anlayışı ve milli şuur ile şekillenmiştir. Bizim milliyetçiliğimizin geçmişinde ve bugününde milletin derin kökleri vardır. O derin kökler iki ana kaynaktan beslenir: Türk Tarihi ve İslam inancından. Bu kaynaklar töre ve inanç şeklinde ifade edilir” dedi.

 

“İMANI DURUŞA İHTİYAÇ VAR”

Karabulut, “Tarihimizde yer yer fetret dönemleri olmuştur. Ancak her fetret bir dirilişi de beraberinde getirmiştir. Günümüzde milli şuuru kavrayamayan sözde aydınlarla karşılaşıyoruz. Aydın olduğunu söyleyenler milletimizin bölünmesine destek verebilmektedirler. Bütün bunlara karşı milli bir şuur ve imanı bir duruşa ihtiyaç vardır. Bu da Türk Ocakları’nda olduğu gibi vatanperlerin birlik içinde hareket etmesi ile mümkün olacaktır” şeklinde konuştu.

25 Nisan 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR