Özdemir, KKTC’de FUARA KATILDI

        Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Kıbrıs Türk Sanayi Odası ve Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) tarafından organize edilen II. Ul...

BÜYÜT

 

 

 

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Kıbrıs Türk Sanayi Odası ve Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) tarafından organize edilen II. Uluslararası Kariyer Fırsatları Forumu ve Kıbrıs Türk Ürünleri Fuarı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirildi. Fuar ve Forumun açılışı, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Dışişleri Bakanı Özdil Nami ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Kaşif’in de katılımıyla gerçekleştirildi.

 

GÖRÜŞMELER YAPILDI

Organizasyona, EkoAvrasya’nın davetlisi olarak katılan Tüm Karadeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜKSİAD) Genel Başkan Yardımcısı İlyas Özdemir yaptığı açıklamada, “2 gün devam eden fuara 12 ülkeden 70’i aşkın işadamı katıldı. Fuar ve forum kapsamında Kuzey Kıbrıs ve diğer ülkelerden gelen işadamları ile görüşmelerde bulunduk. Kıbrıs’ta yetişen ürünler ve sanayi hakkında bilgi sahibi olduk” dedi.

 

KOCAELİ’YE DAVET

Fuar kapsamında 60’a yakın firmanın stant açtığına dikkat çeken Özdemir, “Yapılan ikili görüşmeler oldukça verimli geçti. Ayrıca adada üretim yapan fabrikalarda incelemelerde bulunduk. Kuzey Kıbrıs’tan işadamlarını en kısa zamanda Kocaeli’ye bekliyoruz” dedi.

21 Mayıs 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR