KSO’da çevre komisyonu toplandı

Türkiye imalat sanayinin yüzde 13’ünü üreten Kocaeli için çevre, iş sağlığı ve güvenliği konuları diğer illere göre çok daha öncelikli olarak görülüy...

BÜYÜT

Türkiye imalat sanayinin yüzde 13’ünü üreten Kocaeli için çevre, iş sağlığı ve güvenliği konuları diğer illere göre çok daha öncelikli olarak görülüyor. Bu bilinçle; Kocaeli Sanayi Odası (KSO) öncülüğünde, ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşları, yerel idareler, OSB müdürlükleri ve meclis üyelerinin katılımı ile 2013 yılında “KSO Çevre İhtisas Komisyonu” oluşturuldu.

 

KOMİSYON ETKİLİ

KSO Çevre Komisyonu’nda Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü, Gebze Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü, TÜBİTAK MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü, İZAYDAŞ, Çevre Mühendisleri Odası, GOSB Çevre Birimi, TOSB Çevre Birimi, GEPOSB Çevre Birimi, Güzeller OSB, İMES, Makineciler OSB, Kimyacılar OSB, Dilovası OSB çevre birimleri ile Solventaş, Sarkuysan, Müpa Tarım ve Sümerler Tekstil firmaları yer alıyor.

 

GENİŞ KATILIM VARDI

İstanbul Sanayi Odası Çevre İhtisas Kurulu’nun da katıldığı 8. Toplantıya KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, KSO Çevre Komisyonu Başkanı Muhammet Saraç, meclis üyesi Mustafa Kenan Selçuk, İSO yöneticilerinden M. Ata Ceylan, İSO Çevre Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Erceber, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan Aytaç, Sanayi ve Ticaret İl Müdürü İlhan Aydın, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü yetkilileri, diğer KSO Çevre Komisyonu ve İSO Çevre Kurulu üyeleri katıldı.

 

AÇILIŞI ZEYTİNOĞLU YAPTI

Toplantının açılışında konuşan KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, odanın çevre konusunda yaptığı eğitimlere, toplantılara, Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri organizasyonu ve komisyonun faaliyetlerine değindi. İSO yöneticilerinden M. Ata Ceylan ise Çevre ve Enerji Şubesi’nin faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı.

 

SARAÇ’TAN SUNUM

İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç’ın komisyonun amaçlarını anlattığı konuşmasının ardından Solventaş Genel Müdürü Mustafa Kenan Selçuk da, ‘Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik’ kapsamında bir sunum gerçekleştirdi. Toplantı, KSO’nun İstanbul Sanayi Odası Çevre İhtisas Kurulu’na hediye takdimi ile sonlandırıldı.

10 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR