Türkkan: Sağlıkta tasarruf politikasının Ak Saray harcamalarıyla ilgisi var mı?

Sağlık Uygulama Tebliğinde yapılan değişiklikle serebral hastaların fizik tedavi uygulamalarına getirilen sınırı Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na...

BÜYÜT

Sağlık Uygulama Tebliğinde yapılan değişiklikle serebral hastaların fizik tedavi uygulamalarına getirilen sınırı Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na soran Türkkan aşağıdaki sorulara yanıt istedi.

 

1- Bakanlığınız verilerine göre Türkiye’deki serebral hasta sayısı ne kadardır? Bunlardan kaçı 16 yaşından büyüktür?

2- Sağlık Uygulama Tebliği’ndeki değişiklik neye istinaden yapılmıştır? Serebral hastaların fizik tedavi merkezlerinde aldıkları sağlık hizmetine sınır getirilmesinin gerekçesi nedir?

3- Türkiye Cumhuriyeti’nin serebral hastalarının tamamının fizik tedavi masraflarını sınırsız olarak karşılama gücü yok mudur?

4- Yapılan değişikliğe göre 16 yaşından küçük serebral hastalar yılda en fazla 90, 16 yaşından büyükler ise 30 seans hizmet alabilmektedir. Bu hesaba göre Bakanlığınız “serebral hastalar 16 yaşına kadar iyileşirse iyileşsin. İyileşmezse başının çaresine baksın” görüşünde midir?

5- Sağlıkta tasarruf politikası uygulamanızın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ikamet ettiği Ak Saray’ın masrafları ile ilgisi var mıdır?

6- Bu düzenlemeyi yeniden değiştirip serebral hastalarına müjde vermeyi düşünüyor musunuz?

17 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR