MHP’de kongre startı veriliyor

12 Haziran seçimlerinden sonra büyük bir durgunluk içine giren MHP’de bugündün itibaren hareketlenme yaşanacak. Zira, yakın bir zamanda kongre süreci...

BÜYÜT

12 Haziran seçimlerinden sonra büyük bir durgunluk içine giren MHP’de bugündün itibaren hareketlenme yaşanacak. Zira, yakın bir zamanda kongre süreci başlayacak.

MHP, 12 Haziran genel seçimlerini atlattıktan sonra sessizliğe bürünerek yerel seçimlerle ilgili hiçbir çalışmada bulunmamıştı. Araya Ramazan ayının girmesiyle birlikte bu süreç iyice durulmuş, hiçbir ilçeden ses seda çıkmamıştı. Şimdi ise bayramın ardından MHP’de hareketlenme başladı. İl ve ilçe başkanlıkları için gizli gizli kaynayan kazanlar artık gün yüzüne çıkmaya hazırlanıyor. Bunlar içinde ise ilk olarak Körfez ilçesi hazırlıklı. Körfez ilçesinin mevcut başkanı Ahmet Mercan şimdi tekrar aday olduğunu açıkladı.

KÖRFEZ’E TÜRENGÜL ADAY
Ancak uzun süredir il teşkilatı içinde yer alan ve çalışmalarına yapısal, düzenli ve çekirdek yapılardan başlayan bir isim var. MHP İl Başkan Yardımcısı Gökmen Türengül. Türengül, Körfez İlçe Başkanlığı için uzun süredir çalışmalarını sürdürüyor. Körfez’de oturan Türengül, burada halk ve partililer ile her fırsatta iletişim halinde bulunuyor. Şimdi kongre tarihlerini bekleyen MHP’de en hızlı başlayan il teşkilatının ardından Körfez ilçesi oldu. Ahmet Mercan’a karşı çıkan Türengül, ilçe teşkilatı ile birlikte kaybettikleri Körfez Belediyesi’ni almayı planladıklarını açıkladı.

AKYÜZ, ADAY MI?
Geçmişte Derince İlçe Başkanlığı yapan Haluk Akyüz’ın şimdi ise il başkanlığına adaylığını koyacağı kulaktan kulağa dolaşıyor. Akyüz ile eski il Başkanı Ruhi Çavdar’ın arasının bugünlerde iyi olması ise akıllara Çavdar ve Durmuş’un Akyüz’e mi oynadıkları sorusu akla geliyor.

BAŞİSKELE İÇİN ADAY YOK
10 yıldır Başiskele İlçe Belediye Başkanı olan Süleyman Gökbayrak, kongreler sürecinde aday olmayacağını açıklayarak yeni yüzler istediğini belirtti. Gökbayrak, hem kurucu ilçe başkanı olmasından dolayı hem de 10 yıldır bir fiil ilçe başkanı olarak çalışmasından dolayı tekrar aday olmayacağını açıkladı. İlçe başkanlığı için yeni yüzler gerektirdiğini vurgulayan Gökbayrak, “Artık gençlerin ilçe başkanlığı için çalışma vakti geldi. Bizim getirdiğimiz bu süreci bizden sonra gelecek olan başkanlar ilerletecek” dedi. Gökbayrak, kongre tarihleri belli olmadığını ve hala kimsenin adaylık için bir talepte bulunmadığını da ekledi.

DERİNCE ÜYELERİ İSTERSE…
Derince İlçe Başkanı Mehmet Emin Şimşek, ilçe başkanlığı için aday olup olmama konusunda bir karar vermediğini belirtti. Daha kongre sürecinin belirlenmemesi nedeniyle ilçe başkanlığı için hiç kimsenin adaylık konusunda bir karar vermediğini belirten Şimşek, kongre tarihlerini beklediklerini kaydetti. Şimşek aynı zamanda, “Derince parti üyeleri ilerdeki süreçte de devam etmek isterlerse aday olabilirim” diyerek başkanlık adaylığı için sinyal verdi.

SELİM KARA’DAN ADAYLIĞA YEŞİL IŞIK
Dilovası İlçe Başkanı Selim Kara, önümüzdeki kongre sürecinde tabanın isteği olursa tekrar aday olabileceğini açıkladı. Kara, başkanlık adaylığı için görünürde kimsenin olmadığı söyledi. Kara, kendisi için ise, “Parti üyelerimiz ve tabandaki isimlerle bir istişare yaptıktan sonra adaylık konusunda karar vereceğim. Eğer tekrar başkanlığım istenilirse tabii ki de aday olurum. Ancak dediğim gibi kongre tarihleri belli olduktan sonra her şey daha fazla netlik kazanır” dedi.

ÇAYIROVA DURGUN
Çayırova İlçe Başkanı İskender Turan, ise adaylık konusuna soğuk baktığını kaydetti. Adaylık için parti üyeleri ile uzun süren bir istişare gerektirdiğini buna göre karar verebileceğini belirtti. Şimdi Turan, kongre tarihlerini bekliyor. Bu bekleme sürecinde ise başkanlık adayı için yeni bir isim yer almıyor.

GEBZE’DE NUSRET BAŞKAN ADAY
Gebze İlçe Başkanı Nusret Acur, ilerdeki süreçte aynı yönetimle devam edeceklerini ve başkanlık için aday olmak istediğini söyledi. Şimdilik parti içinde başkanlık adaylıkları bir çalışmanın ve isimlerin yer almadığını belirten Acur, kongre tarihlerinin belirlenmemesine rağmen aday olmak istediğini ve bunu kamuoyu ile paylaşacağını açıkladı.

GÖLCÜK, ZAMAN İSTİYOR
Gölcük İlçe Başkanı İsmail Eroğlu, başkanlık için net bir karar almadığını, bunun için zaman gerektiğini belirtti. Eroğlu, ilerleyen süreçte tarihler belirlendikten sonra açıklama yapacağını açıkladı. Şimdilik partinin başkanlık adaylıkları için çok durgun olduğunu belirten Eroğlu, zaman ilerledikçe bazı şeylerin belli olacağını söyledi.

KANDIRA, BELİRSİZ DAHA
Kandıra İlçe Başkanı Zekeriya Bayrakdar, kongre tarihleri belirlendikten sonra karar vereceğini açıkladı. Aday olup olmama konusunda net kararı olmayan Bayrakdar, partililer ile iletişim halinde olacağını ve kararını öyle vereceğini açıkladı.

GÖRKEM BAŞKANLIĞI BIRAKMAYACAK
Darıca İlçe Başkanı Ahmet Görkem, kongreler sonrasında yine aynı yönetim ile devam etmek istediğini açıkladı. Görkem, ilçe başkanlığı için aday olacağını bunu ilerleyen süreçte de açıklayacağını bildirdi. Görkem aynı zamanda başkanlık adaylığı için yeni isimlerin olmadığını söyleyerek, genç isimlerin ve yeni yüzlerin olması gerektiğini vurguladı.

İZMİT İLÇE İÇİN ÜNLÜ TALİMATI
İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü, Ramazan ayında ilçe başkanlığı için tekrar aday olacağını açıklamıştı. Açıklamasının ardından MHP’nin önemli isimlerinden olumsuz tepki alan Ünlü, çalışmalarını sürdürüyor. Ünlü’ye şimdiye kadar rakip çıkmadı. Edinilen bilgilere göre Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Cumali Durmuş, Aydın Ünlü’yü destekliyor.

05 Eylül 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR