SP Gölcük terörü kınadı

Gölcük Saadet Partisi, hükümetin terör karşısındaki beyanlarını eleştirirken , şehit cenazesinde cenaze marşının susturulmasını ve Emre Altuğ konserin...

BÜYÜT

Gölcük Saadet Partisi, hükümetin terör karşısındaki beyanlarını eleştirirken , şehit cenazesinde cenaze marşının susturulmasını ve Emre Altuğ konserinin iptalini olumlu karşıladı.
Saadet Partisi Gölcük İlçe Yönetim Kurulunun haftalık toplantısında önceki gün yapıldı. Toplantıda ağırlıklı olarak son haftalarda artan terör olayları ve yankıları konuşuldu. Yoklama ve teşkilat içi faaliyet raporlarının sunulmasından sonra söz alan Siyasi İşlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Necmi Dereli, partilerinin en az dünya Müslümanlarının dertleri kadar, dahili problemler karşısında da duyarlı olduğunu belirtti.
VAHİM İDDİALAR
Birkaç hafta önceki Arakan mitinginden sonra, terör şehitleri için de tüm yurtta aynı anda gıyabi cenaze namazı kılmalarını gösterdi. Basında Gaziantep saldırısının 2 ay önceden ABD think tank kuruluşları tarafından öngörüldüğü ve hükümet yetkilileri ne zaman bir ABD yetkilisiyle görüşse terör olaylarının gözdağı verircesine azdığı şeklinde iddialar bulunduğunu vurgulayan Dereli, bunların vahim iddialar olduğunu ve açıklığa kavuşturulması gerektiğini söyledi.
ÖRNEK DAVRANIŞ
Dereli sözlerini şöyle tamamladı : “Muhalefetin görevi sadece eleştirmek olmamalı. Olumlu icraatları da görmezden gelmemekteyiz. Örneğin Kültür Bakanı Ertuğrul Günay , bir köydeki şehit cenazesinde gereksiz yere çalıp halkın duygularını inciten cenaze marşını susturarak , örnek bir davranışta bulundu. Yine Gölcük Belediye Başkanımız Mehmet Ellibeş’in Değirmendere fındık festivali kapsamında planlanmış Emre Altuğ konserini, geçen haftaki acı kayıplarımızı göz önüne alarak iptal ettirmesi , bir başka örnek davranıştır. Her ikisini de kutluyor ve teşekkür ediyoruz.

29 Ağustos 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR