KOÜ'ye Diyabektik Ayak Ünitesi

14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Tıp Fakültesi'nde konferans düzenlendi. Tıp Fakültesi'nin Konferans Salonu'nda...

BÜYÜT

14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Tıp Fakültesi'nde konferans düzenlendi. Tıp Fakültesi'nin Konferans Salonu'nda gerçekleşen etkinliğe Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, İl Sağlık Müdürü Dr. Melih Kaştı, Umuttepe Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Hatun ve davetliler katıldı.


SUNUM YAPILDI

Açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Şükrü Hatun, 14 Kasım'ın anlamına ve önemine ilişkin bilgiler verdi. Ardından Prof. Dr. Berrin Çetinarslan  Arslan, Prof. Dr. Zeynep Cantürk, Yrd. Doç. Dr. Rüştü Taştan ve hemşire Ayfer Peker 'Diyabette önleyici Ayak Bakımı ve Üniversite çalışmaları' hakkında sunum yaptı. Programın sonunda 3 odadan oluşan Diyabetik Ayak Ünitesi'nin açılışı yapıldı.


500 HASTA DEĞERLENDİRİLDİ

Şubat ayında açılan Diyabetik Ayak-Podoloji Polikliniği hakkında bilgi veren Prof. Dr. Berrin Çetinarslan  Arslan, şimdiye kadar 500 hastanın değerlendirildiğini ve bunlardan 240 hastaya da pedogram analizi yapıldığını, ayrıca 50 hastaya 'tırnak teli yöntemi' ve 20 hasta için ise tırnak deformitesi podoloji tedavi yöntemlerini uygulandığını söyledi.

14 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR