Bilen: CHP ile üniversite arasında köprü görevi göreceğim

CHP İl Yönetimi’ne yeni katılan Prof. Dr. Nilgün Bilen, Kocaeli Üniversitesi ile CHP arasında köprü görevi göreceğini söyledi, “CHP ile üniversite büt...

BÜYÜT

CHP İl Yönetimi’ne yeni katılan Prof. Dr. Nilgün Bilen, Kocaeli Üniversitesi ile CHP arasında köprü görevi göreceğini söyledi, “CHP ile üniversite bütünleşmeli” dedi.

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan’ın yönetim kurulu listesine giren beş bayandan biri olan Kocaeli Üniversitesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı Profesörü Nilgün Bilen ile yönetim kurulu toplantısı öncesinde bir araya geldik. Kısa bir söyleşi gerçekleştirdiğimiz Bilen, yönetimde yer almasından duyduğu mutluluğu ve CHP’yle üniversiteyi bütünleştirme isteğini dile getirdi. Adaylığı sonrası herkesin desteğini aldığını belirten Bilen, üniversite ile CHP arasında köprü görevi görmek istediğini söyledi.

Daha önce herhangi bir partide ya da sivil toplum kuruluşunda görev aldınız mı?
Bir dönem Kocaeli Tabip Odası Yönetim Kurulu’nda görev aldım. Uzun süre onur kurulunda görev yaptım. Ondan önce Ankara Tabip Odası’nda bir müddet görev almıştım.

Yönetim kuruluna girmeye nasıl karar verdiniz?
CHP’ye çocukluktan beri büyük bir ilgimiz var. Üniversite ile CHP’yi bir araya getirebilmek ve içimizdeki CHP sevgisini uygulamaya dökebilmek için böyle bir girişimde bulundum. Uygun gördüler ve yönetimde görev üstlendim. Arkadaşlarımdan da olumlu tepkiler aldım. Herkesin desteğini gördüm. Umarım üniversiteyi burada temsil edebilirim. Üniversite ve CHP arasında bir köprü görevi görmeyi arzu ediyorum. Görev verilecek her noktada çalışabilirim. PM üyesi Ömer Kurtaş’la da tanışıyoruz. Çok uzun yıllardır arkadaşız.

Nilgün Bilen kimdir?
1963 Konya Ilgın doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Konya’da tamamladım. Konya Anadolu Lisesi, 1988 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi’nden mezun oldum.1992 Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi olarak görev aldım ve uzmanlık eğitimimi tamamladım. Daha sonra Trabzon Numune Hastanesi’nde çalışmaya başladım. Burada Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzman Doktoru olarak iki yıl görev yaptım. Ardından Kırşehir Devlet Hastanesi’nde mecburi görevimi tamamladım. 1995 yılında Kocaeli’ye geldim. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda yardımcı doçent doktor olarak görev aldım. İlerleyen senelerde de önce doçent oldum daha sonra profesör oldum. Dermatoloji Anabilim Dalı’nın kuruluşundan beri Kocaeli Üniversitesi’ndeyim.

05 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR