Türk Ocağından anlamlı iftar

Kocaeli Türk Ocağı; Kocaeli Üniversitesi’ndeki öğrencilere, şehrimize gelen Suriye ve Irak göçmenlerine her fırsatta maddi destek oluyor.   Ramazan...

BÜYÜT

Kocaeli Türk Ocağı; Kocaeli Üniversitesi’ndeki öğrencilere, şehrimize gelen Suriye ve Irak göçmenlerine her fırsatta maddi destek oluyor.

 

Ramazan ayının vesilesi ile Perşembe Pazarında yokluk ve sefalet içerisinde yaşayan Suriye ve Irak göçmenlerine ocak gençleri ile birlikte yemek getiren Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir, “Burada bir insanlık dramı yaşanıyor. Beslenemedikleri, yıkanamadıkları ve açıkta yattıkları için vahim durumda olan bu insanlara acilen çözüm bulunmalı. Ya kapılarımızı açmayacaktık ya da açtıysak bakmak zorundayız. Bu bizim hem milli hem de dini görevimizdir. Koşulları iyileştirildikten sonra vakit kaybetmeden yardım kamplarına gönderilmeliler. Yaşam şartları bizlerin çok altında olduğu için ileride suça bulaşma hata yapma ihtimalleri çok yüksek. Bizler, Allah rızası için karınlarını doyurma çabası içerisindeyiz. Yarınları hususunda devletimizin acilen çözüm düşünmesi gerekiyor” dedi.

 

İhtiyaç sahiplerine iftar saatinden önce 4 çeşit yemek, tatlı ve içeceklerle birlikte tüm erzaklarını teslim eden Türk Ocaklılar buradan Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim gören içlerinde Azerbaycan, Afganistan ve Özbekistan kökenli öğrencilerin de bulunduğu Türk Ocaklı gençlere verecekleri iftar için Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol’un ev sahipliğinde hazırlanan cemiyet bahçesine geçtiler.

 

Emek veren gençlere, tüm yönetim kurulu üyelerine, eski ocak başkanlarına ve bu hayırlı işler için maddi destek veren hayırseverlere teşekkür eden Yücel Alpay Demir, ev sahibi Çetin Gürol ile birlikte tüm masalardaki misafirleri ile ayrı ayrı ilgilendiler.

23 Haziran 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR