Türkkan: En yüksek oy alan ikinci milletvekiliyim

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, teşkilatları gezerek partililere teşekkür etti. Türkkan, “12 Haziran seçimlerinde Türkiye’de en yüksek ikinci...

BÜYÜT

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, teşkilatları gezerek partililere teşekkür etti. Türkkan, “12 Haziran seçimlerinde Türkiye’de en yüksek ikinci oyla, 114 bin oyla seçilmiş bir milletvekiliniz var. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler” dedi.

Meclise giderek kaydını yaptıran MHP MYK Üyesi Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, soluğu Kocaeli’de aldı. Teşekkür ziyaretlerine başlayan Türkkan, Körfez ilçe teşkilatının ardından İzmit, Gölcük, Karamürsel, Dilovası, Gebze, Darıca ve Çayırova ilçe teşkilatlarına da uğradı. Ziyaretlerde açıklama yapan Milletvekili Türkkan, partililere seslenerek, “12 Haziran seçimlerinde elde ettiğimiz başarıda sizin ve milletvekili adayı olan arkadaşlarımın emekleri var. Bu emeğin onurunu birlikte yaşayalım” dedi.

OY ARTIŞI SAĞLANDI
Türkkan şunları kaydetti “MHP, Kocaeli’de 2002’de yüzde 6 oy oranını, 2007’de yüzde 10.45’e, 2011’de ise yüzde 11.93 oya taşımıştır. MHP’nin en yüksek oy oranı olan yüzde 17’ye ulaştığı 1999 seçimlerinde, bu eğilim Kocaeli’ye de yansımış ancak alınan oylar ülke genelindeki MHP oy oranının 3 puan altında seyretmiştir. Ancak, MHP’nin 12 Haziran seçimlerinde Kocaeli’de aldığı oy oranı, ülke genelinde alınan yüzde 12.99’un 1 puan altında kalmakla birlikte 2002’ye göre yüzde 100’e yakın bir oranla yükselterek 5.8 puan, 2007’ye göre 1.5 puan, keza, 2009 yerel seçimlerine kıyasla da (Belediye Başkanlığı yüzde 7.2, İl Genel Meclisi yüzde 10.6) artış sağlamıştır.”

3 İL ARASINDAYIZ
1 milyon 560 bin nüfusu ve merkez ilçelerle birlikte 12 ilçesi ve 243 köyü bulunan Kocaeli’de MHP’nin en yüksek oy oranını yüzde14.7 ile Körfez ilçesinde, en düşük oy oranını yüzde 9.04 ile Dilovası’nda aldığını dile getiren Türkkan, “MHP’nin Kocaeli’de 1999 seçimlerine dek varlığından çok fazla söz edilemeyen potansiyelinin sınırlarını zorlamak için, oldukça yoğun ve her kesimle birebir teması esas alan bir kampanya dönemi geçirilmiş, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin il ölçeğinde geniş ilgi ve katılım gören mitingi de bu açıdan katkı sağlamıştır. İşte yapılan tüm bu çalışmaların sonucunu MHP, oyunu artıran üç il arasında Kocaeli’de yer almıştır. MHP Kocaeli’de ciddi bir başarı elde etmiştir. 12 Haziran seçimlerinde Türkiye’de en yüksek ikinci oyla, 114 bin oyla seçilmiş bir milletvekiliniz var. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler” dedi.

27 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR