Bit Pazarına teknoloji yağdı

İzmit Perşembe Pazarı alanında yıllardır Çarşamba günleri kurulan, daha sonra Otogar arkasındaki alana taşınan 2 nci El Eşya Pazarı (Bit Pazarı), gid...

İzmit Perşembe Pazarı alanında yıllardır Çarşamba günleri kurulan, daha sonra Otogar arkasındaki alana taşınan 2 nci El Eşya Pazarı (Bit Pazarı), giderek her türlü eşyanın alınıp satıldığı teknoloji Pazarı haline geldi. Ekonomik durgunluk, borç içine girmiş olmak, insanlara evlerindeki antikalarını,  çok sevdikleri bilgisayar ve eşyalarını Bit Pazarı’nda satmaya zorluyor.

 

TEKNOLOJİ SAYESİNDE PAZAR İLGİ GÖRÜYOR

İstanbul, Bursa ve Kocaeli’den pazarcıların gelip tezgah açtığı 2 nci El Pazarı’nda her hafta aklınıza gelebilecek her türlü eşyayı bulmak mümkün. Geçmiş yıllarda Bit Pazarı’nda ancak çok eski model siyah-beyaz televizyon satılırken, bugün dev ekran plazma TV’ler Bit Pazarı’na düşmüş durumda. En çok teknoloji ürünlerinin yer aldığı pazarda, Bilgisayar Ram’leri 5 lira, SSD ve HDD harddiskler 15-20 lira arasında. Kol saatleri 2- 5 lira arasında satılıyor. Elektrik ve elektronik ev aletleri de çok ucuza satılıyor. Dede yadigarı antika eşyalar, müzik setleri, motorsiklet tutkunlarına özel akseuarlar, Bilgisayar tüm parçaları, fotoğraf makinaları, kameralar çok düşük fiyatlarla her Salı ve Çarşamba günü bu pazarda satılıyor.

 

BORCA GİREN SATIYOR

Bit Pazarı’nda eşya satan pazarcılar, işlerin hareketliliğinden memnun. Kullanılmış ev eşyası bulmakta zorlanmadıklarını söyleyen pazarcılar, “Kredi kartını ödeyemeyen, getirip eşyasını yok pahasına satıyor. İnsanlar eksiklerini buradan ucuza kapatıyor. Teknoloji ürünleri çok rağbet görüyor.” diyor. Üstelik artık bu pazarda sadece parası az olduğu için ikinci el ucuz eşya arayanlar değil, antika eşyalara meraklı alıcılar da dolaşıyor.

img_5564.jpg

25 Nisan 2014 Kocaeli- Teknoloji


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR