Büyükşehir, 119 bin anneye süt dağıttı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar 119 bin 963 anneye 1 milyon 439 bin 556 litre süt dağıttı. Büyükşehir bir yıl içinde mezarlıklara 2073 def...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar 119 bin 963 anneye 1 milyon 439 bin 556 litre süt dağıttı. Büyükşehir bir yıl içinde mezarlıklara 2073 defin işlemini ücretsiz yaparken 594 cenazeyi de şehir dışına ücretsiz taşındı.

Büyükşehir Belediyesi’nin özellikle sosyal güvenceden yoksun ve dar gelirli ailelerin bebeklerinde yetersiz beslenmeden meydana gelen ölüm olaylarının yüksek olması nedeni ile başlattığı ‘Annelere Süt Yardımı Projesi’ genişleyerek sürdürülüyor. Sağlıklı nesillerin yetişmesini sağlamak amacıyla hayata geçirilen örnek proje 2005 yılından itibaren aralıksız devam ediyor. Hizmet ile 119 bin 963 anneye 1 milyon 439 bin 556 litre süt dağıtıldı.

ÜCRET ALINMIYOR
Ölüm gibi olaylarda vatandaşın yanında olan Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, cenaze sahiplerinden kefen ve cenaze yıkama ve taşıma ücreti almıyor. Sayısı 30 ulaşan Mezarlıklar Müdürlüğü araçlarının arasında klimalı cenaze nakil araçları da yer alıyor. Kapalı kasa minibüs tipi olan ve aynı anda iki cenaze taşıyabilen araçlar, il dışına da cenaze götürüyor.

19 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR